Partner serwisu

Hotailors z finansowaniem na dalszą ekspansję

inf. pras. 09.05.2022

Hotailors z finansowaniem na dalszą ekspansję
fot. Hotailors
Travel Manager, właściciel marki Hotailors, oferujący kompleksowe narzędzie do rezerwacji podróży służbowych, zabezpieczył finansowanie w wysokości 23 mln euro od funduszu DC24 ASI. Środki przeznaczone zostaną na dalszy rozwój spółki na rynkach międzynarodowych (USA, MENA), uruchomienie nowych produktów (ubezpieczeniowe oraz finansowe) oraz proces rebrandingu marki Hotailors na WorkTrips.com.
 – Udało nam się przetrwać najtrudniejszy dla branży okres pandemii. Był to czas wielkich zwolnień i restrukturyzacji wśród agentów wyspecjalizowanych w biznes travel. My wykorzystaliśmy ten czas na rozbudowę zespołu handlowego, rozwój naszej technologii i działu IT oraz wzmocnienie rozpoznawalności. Obecnie widzimy ożywienie na rynku i powrót międzynarodowych korporacji do podróży służbowych. Pozyskana przez nas runda inwestycyjna pozwoli nam na umocnienie naszej pozycji na rynkach międzynarodowych, na których już jesteśmy obecni oraz wejście na nowe, w tym chociażby kraje afrykańskie. Warto podkreślić, że obecnie przechodzimy proces rebrandingu naszej marki na WorkTrips.com i część pozyskanych środków zostanie przeznaczone na działania marketingowe – mówi Filip Błoch, prezes i współzałożyciel Hotailors.

Travel Manager ułatwia firmom organizowanie podróży służbowych, specjalizuje się w obsłudze wyjazdów pracowników zewnętrznych (czyli pracujących na kontraktach). Aplikacja Hotailors pozwala na szybką rezerwację biletów lotniczych i hoteli oraz organizację wyjazdów służbowych w ramach przysługujących pracownikom limitów, natomiast firma otrzymuje jedną zbiorczą fakturę. Poznańska firma umożliwia klientom dostęp do kompletnej wiedzy na temat kosztów podróży służbowych i realne zarządzanie nimi. Daje również kontrolę wydatków w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie spółki dostosowane jest to potrzeb międzynarodowych klientów, którzy na co dzień korzystają z aplikacji polskiej spółki.

– Przełomem w naszej historii była przede wszystkim integracja ze światowym gigantem technologicznym SAP. Obecnie nasze rozwiązanie jest opublikowane w SAP Concur App Center i zapewnia bezproblemową integrację umożliwiającą synchronizację danych podróżnych i przekazywanie kosztów pracownika nie etatowego do systemu SAP Concur. Dzięki temu spełnia wszelkie standardy integracji z międzynarodowymi firmami, które korzystają z naszego rozwiązania, w tym Google, Vodafone, Microsoft. Nie zwalniamy tempa, czego dowodem jest również oferowanie nowych produktów, w tym chociażby możliwość zakupu ubezpieczenia podróży oraz ubezpieczenie kosztów rezygnacji naszego partnera AxaPartners – dodaje prezes.

Celem założycieli Hotailors jest uzyskanie pozycji kluczowego gracza na rodzimym rynku i jednego z czołowych na globalnym rynku podróży służbowych. W dniach 9 12 maja br. spółka weźmie udział w największej konferencji branży travel w krajach arabskich - Arabian Travel Market 2022 w Dubaju. W trakcie targów, startup powalczy o nagrodę w wysokości 500000 dolarów w konkursie ATM-Draper-Aladdin Startup Competition.

– Automatyzacja organizacji podróży służbowych to trend, od którego nie ma odwrotu – przekonywał z kolei w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Filip Maksymilian Bloch z Hotailors. Więcej o tym TUTAJ
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony