Partner serwisu

Horała zmienia ministerstwo. CPK przejdzie pod nadzór Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej

simetra 20.04.2022

Horała zmienia ministerstwo. CPK przejdzie pod nadzór Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej
fot. ZDG TOR
Rusza proces przenoszenia programu CPK z Ministerstwa Infrastruktury (MI) do resortu odpowiedzialnego za fundusze i politykę regionalną. Marcin Horała został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR), ale pozostał również na dotychczasowym stanowisku w MI.
O powołaniu Marcina Horały pełniącego dotychczas funkcję sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego na kolejne stanowisko poinformowało MFiPR.

„Rozpoczynamy proces przeniesienia programu CPK z Ministerstwa Infrastruktury do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Wymaga to zmian ustawowych, w okresie przejściowym do zakończenia procesu legislacyjnego, będę również nadal pełnił swoje obowiązki w Ministerstwie Infrastruktury” – napisał z kolei na Twitterze Marcin Horała.
– Obecnie jestem jednocześnie sekretarzem stanu i w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz w Ministerstwie Infrastruktury. Wiąże się to z tym, że trwa proces legislacyjny dotyczący zmiany ustawy o działach i specustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, zgodnie z którym pełnomocnik rządu ds. CPK oraz cały pion CPK zostaną przeniesione z Ministerstwa Infrastruktury do resortu funduszy – uzupełnił w wypowiedzi dla PAP Horała.


Horała podkreśla przy tym, że nie będzie otrzymywał dodatkowego wynagrodzenia w związku z objęciem nowego stanowiska.

Kila dni temu Horała zapowiedział odejście z funkcji pełnomocnika rządowego ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeśli inwestycja nie powstanie do 2027 roku. Podkreślał również, że jest zadowolony z dotychczasowych postępów prac.–Mamy już 1300 km linii kolejowych w zaawansowanych pracach przygotowawczych. Dla samego lotniska master plan, za chwilę kolejne zawężenie terenu inwestycji. Kwestią niewielkiej liczby miesięcy gotowy wniosek o decyzję środowiskową – wyliczał.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony