Partner serwisu

Horała: W projekcie rozporządzenia o zakazie lotów znajdzie się 31 państw

Emilia Derewienko 10.09.2020

Horała: W projekcie rozporządzenia o zakazie lotów znajdzie się 31 państw
Fot. Szczecin-Goleniów
– W nowym projekcie rozporządzenia o zakazie lotów znajdzie się najpewniej 31 krajów – poinformował w czwartek (10 września) podczas konferencji prasowej wiceminister infrastruktury i pełnomocnik ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, Marcin Horała.
Horała podkreślił, że powodem spotkania w ministerstwie są nieścisłości zawarte w informacjach, przekazywanych przez media. Zaznaczył, że projekt o zakazie lotów pojawi się w dzienniku ustaw dopiero w czwartek 10 września.

– Do czasu wejścia w życie rozporządzenia, lista krajów na nim zawartych może się zmienić – mówił pełnomocnik ds. budowy CPK. Nowy projekt będzie obowiązywał od 16 do 29 września – dodał.

Na nowej liście znajdzie się według słów wiceministra 31 państw. – Wstępnie planujemy znieść obostrzenia wobec 14 państw, ale na liście pojawi się jedno nowe i będzie to Francja. Albania, Malta, Rumunia zostaną prawdopodobnie skreślone – mówił Horała.

Jak dodał zakaz lotów obejmie siedem państw europejskich, tyle samo w Azji i Ameryce Północnej, osiem krajów z Ameryki Południowej i dwa państwa afrykańskie. – Na razie pozostajemy przy zakazie lotów, obserwujemy czy sytuacja będzie się zmieniać – podsumował Marcin Horała.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo