Partner serwisu

Horała pełnomocnikiem rządu ds. CPK. Wild zostanie prezesem spółki?

Łukasz Malinowski 25.11.2019

Horała pełnomocnikiem rządu ds. CPK. Wild zostanie prezesem spółki?
Koncepcja CPK
Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” poinformował, że pełnomocnikiem rządu ds. CPK zostanie Marcin Horała. Mikołaj Wild, który do tej pory pełnił tę funkcję, będzie ubiegał się o stanowisko prezesa spółki CPK.
– Nad budową Centralnego Portu Komunikacyjnego [CPK – red.] pracujemy intensywnie, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Wchodzimy w etap, w którym – wiem z doświadczenia – zaczną się mnożyć rzucane pod nogi kłody, pojawiać różne naciski. Dlatego podjąłem decyzję, że pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie Marcin Horała – powiedział Morawiecki w opublikowanej w tygodniku rozmowie.

Premier podkreślił, że na tym etapie inwestycji funkcję pełnomocnika musi pełnić osoba, która będzie miała odpowiednią siłę polityczną.

– Z drugiej strony, czekające nas wyzwania są jeszcze większe. Od tego, co będzie się działo w ciągu najbliższego roku-dwóch, zależy powodzenie całej inwestycji. Musimy ruszyć na szeroką skalę z badaniami środowiskowymi na terenie całej Polski, wybrać spośród najlepszych światowych portów lotniczych ten, z którym będziemy współpracować, a z naszymi potencjalnymi partnerami przeprowadzić negocjacje międzynarodowe z zakresu lotnictwa, kolei i zagospodarowania przestrzennego – wyjaśnia w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Wild.

Mikołaj Wild podkreśla, że na obecnym etapie nie jest już możliwe łączenie funkcji „merytorycznego kierownika projektu” i „sponsora” zapewniającego rządowe wsparcie. – Zamierzam ubiegać się o stanowisko prezesa spółki CPK. Oczywiście, o ostatecznym wyborze zadecyduje konkurs – dodaje.

Pierwszym prezesem spółki CPK był Jacek Bartosiak, ale zrezygnował z pełnionej funkcji w lutym 2019 roku. Od tego czasu obowiązki prezesa pełnił Piotr Malepszak – członek zarządu spółki i ceniony specjalista z branży kolejowej, który wcześniej pracował w Kolejach Dolnośląskich oraz w PKP Polskich Liniach Kolejowych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony