Partner serwisu

Home office z widokiem na morze? Polacy najchętniej latają w tym celu do Hiszpanii

inf. pras 04.12.2021

Home office z widokiem na morze? Polacy najchętniej latają w tym celu do Hiszpanii
fot. Piotr Bożyk
Za sprawą ubiegłorocznego lockdownu oraz obligatoryjnej pracy z domu wielu Polaków zdecydowało się na wyjazd zagraniczny i spędzenie tego czasu w bardziej słonecznym i cieplejszym klimacie. Home office z widokiem na morze zyskał ogromną popularność nie tylko wśród celebrytów czy osób wykonujących wolne zawody, ale również tych, których praca do tej pory wiązała się z konieczną obecnością w biurze.
Kiwi.com sprawdziła, które słoneczne kierunki cieszą się największym wzięciem wśród Polaków tej zimy. W ubiegłym roku do najpopularniejszych należały Meksyk, Malediwy, Zanzibar. Jakie destynacje królują w tegorocznym zestawieniu?

- Trend wyjazdów na czas jesieni i zimy do krajów, w których można liczyć na solidną dawkę słońca i ciepła jest widoczny od kilku lat. Trwająca pandemia, a wraz z nią konieczność pracy z domu przyczyniły się do popularyzacji tego trendu również wśród osób, które dotychczas nie mogły pozwolić sobie na home office. Przeprowadzane w różnych krajach badania wskazują, że home office jest preferowaną formą pracy i gdybyśmy mogli, chętnie wybralibyśmy ją na stałe, co z pewnością pozwoliłoby na „tymczasową emigrację” do cieplejszych krajów. Kiwi.com regularnie bada turystyczne i podróżnicze gusta Polaków. Wedle naszej analizy w tym roku wśród najpopularniejszych zimowych destynacji między grudniem a marcem na podium znalazły się Hiszpania, Turcja i Emiraty Arabskie - mówi Eliška Řezníček Dočkalová, dyrektor ds. zarządzania doświadczeniem klienta w Kiwi.com.

1. Słoneczna Hiszpania

Zestawienie listy top otwiera kraj, który raczej nikogo nie zaskoczy. Hiszpania, bo o niej mowa, będzie rozchwytywana tej zimy w pogoni za słońcem i ciepłem. Kiwi.com wskazuje, że najwięcej z nas uda się do Barcelony, ale również Malagi. Ta pierwsza od zawsze przyciąga rzesze turystów, dodatkowo, bilety lotnicze do Barcelony można dostać w bardzo dobrej cenie. Malaga - zlokalizowana w sercu Andaluzji – jednego z najpiękniejszych regionów Hiszpanii o arabskich korzeniach – onieśmiela o każdej porze roku. Warto pamiętać, że chcąc odwiedzić Alhambrę i inne tego typu obiekty, warto zarezerwować bilet wstępu na obiekt z dużym wyprzedzeniem, w przeciwnym razie możemy mieć problem z dostaniem się do miejsca zwiedzania. Ci, którzy zdecydują się pozostać w Maladze nie będą narzekać na nudę. Liczne galerie sztuki, jak muzeum Picassa w domu, w którym się urodził, cykliczne wystawy znanych artystów, a także festiwal karnawałowy dostarczy dawkę wspaniałych wrażeń. Poszukujący spokoju do pracy z pewnością znajdą go zarówno w plenerze, jak i urokliwych kawiarniach i restauracjach, również tych nadmorskich, które oferują wifi, pyszne jedzenie i szum morskich fal.

Kiwi.com wskazuje, że między grudniem a marcem za bilet do Barcelony zapłacimy już od 159 zł, z kolei do Malagi od 239 zł. Kolejnym kierunkiem jest Teneryfa – co roku przyciąga wielu turystów. Każdy znajdzie tam coś dla siebie: góry, morze, palmy, rozległe plaże – jest w czym wybierać. Dodatkowo, zimą temperatura jest tam bardzo przyjemna, a towarzyszący wiatr daje ukojenie. Kiwi.com podpowiada, że za bilet na Teneryfę w terminie od grudnia do marca zapłacimy od 411 zł.

2. Wrota do świata Arabii

Emiraty Arabskie to wrota do świata Orientu w bardzo europejskim i przystępnym wydaniu. Piękne i luksusowe hotele, restauracje, porty z imponującymi jachtami, plaże – przyciągają jak magnes. Warto pamiętać, że w Dubaju istnieje całoroczny stok narciarski, umożliwiający zimowe szaleństwa. Mall of Emirates to centrum handlowe w Dubaju, które oferuje wewnętrzne (indoor) stoki dla fanów zimowych sportów. Na gości czeka łącznie 1,5 km tras zjazdowych i 3 windy obsługujące odwiedzających. Cały teren znajduje się między wzniesieniami o wysokości 15 i 100 m. Dodatkowo, Kiwi.com przypomina, że ci, którzy zdecydowali się na wyjazd w grudniu będą mogli wziąć udział w jarmarku Bożonarodzeniowym, organizowanym na pustyni! Za bilet do Dubaju od grudnia do marca zapłacimy od 1062 zł.

3. Na styku kultur i kontynentów - Turcja

W mijającym roku Turcja była jednym z najczęściej wybieranych kierunków na zimowe wakacje i pracę zdalną. To za sprawą nie tylko stosunkowo bliskiej odległości, fantastycznej pogody, ale również niskobudżetowej opcji. Trwające od lat osłabienie lokalnej waluty – tureckiej liry – sprawia, że Turcja należy do jednych z najtańszych kierunków pod względem kosztów pobytu i życia. Na miejscu można pozwolić sobie naprawdę na wiele. Warto pamiętać, że oprócz monumentalnego Stambułu oraz słonecznego południa, w Turcji podobnie jak w Iranie można udać się na narty. Najpopularniejsze resorty dla fanów zimowych szaleństw są zlokalizowane w centralno-wschodniej części kraju. Kiwi.com poleca zajrzeć do Kayseri oraz w bajkowej Kapadocji – krainy skalnych miast i kościołów, nazywanej sercem Turcji. Kiwi.com podpowiada, że za bilet do Stambułu w terminie od grudnia do marca zapłacimy od 474 zł. 

4. Jordania – biblijnym szlakiem

Amman, stolica Jordanii, choć najpiękniejsza wiosną, kiedy wszystko kwitnie i zieleni się, nie zawiedzie poszukiwaczy przygód bez względu na porę roku. To doskonała baza wypadowa do odbywania wycieczek po kraju. A jest tam co zwiedzać! Sieć transportu miejskiego w Jordanii nie jest tak dobrze rozwinięta, jak np. w Turcji, wiec warto skorzystać z pomocy taksówki. Kierowcy taksówek bardzo chętnie oferują swoje usługi zagranicznym turystom, wożąc ich po całym kraju, pełniąc rolę przewodnika. Nikt nie wie lepiej od nich dokąd się udać, by znaleźć najlepsze restauracje, punkty widokowe, resorty wypoczynkowe, jakich godzin czy dni unikać itp.

Kiwi.com szczególnie poleca udać się na górę Nebo – to jeden z punktów na szlaku biblijnym – podobno to właśnie tam Mojżesz miał ujrzeć Ziemię Obiecaną. Nebo znajduje się w niedalekiej odległości od Morza Martwego, nad które koniecznie warto się udać. Poza sezonem turystycznym lokalne resorty kuszą niskimi cenami, okładami z morskiego błota, słynącego z właściwości prozdrowotnych, kąpielami w morzu oraz basenach typu infinity. Tam trzeba być! I na koniec Petra – skalne miasto i świątynia Nabatejczyków, imponujące i zapierające dech w piersiach. Za bilet do Ammanu w terminie od grudnia do marca zapłacimy od 76 zł.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony