Partner serwisu

Hiszpanie deklarują chęć dalszej współpracy przy CPK

Redakcja/inf. pras. 28.07.2022

Hiszpanie deklarują chęć dalszej współpracy przy CPK
fot. CPK
Wiceminister infrastruktury Marcin Horała poinformował o podpisaniu z Hiszpanią deklaracji międzyrządową o dalszej współpracy przy programie inwestycyjnym Centralnego Portu Komunikacyjnego. Strona hiszpańska jest zainteresowana projektami zarówno w komponencie lotniskowym, jak i kolei dużych prędkości. 
Pod przewodnictwem premierów Mateusza Morawieckiego i Pedro Sancheza odbyły się w środę polsko-hiszpańskie konsultacje międzyrządowe. Po ich zakończeniu podpisano wspólną deklarację ws. Centralnego Portu Komunikacyjnego "Solidarność".

– Podczas konsultacji międzyrządowych polsko-hiszpańskich podpisaliśmy deklarację międzyrządową o dalszej współpracy przy programie inwestycyjnym CPK. Strona hiszpańska jest zainteresowana szeregiem projektów zarówno w komponencie lotniskowym, jak i kolei dużych prędkości – napisał na Twitterze Horała.

Pedro Sanchez wyraził również nadzieję na udział hiszpańskich firm w budowie CPK. – Jesteśmy przekonany, że jesteśmy w stanie razem stawić czoła istniejącym zagrożeniom i nie dopuścić do osłabienia tego projektu europejskiego, a wręcz go wzmocnić i sprawić, że Europa stanie się bardziej zjednoczona i bardziej solidarna – podkreślił szef hiszpańskiego rządu.

Wiceminister Horała oraz hiszpański minister transportu, mobilności i agendy miejskiej Jose Luis Abalos podpisali już w maju ubiegłego roku w Madrycie porozumienie o współpracy przy CPK. Hiszpania jest bowiem jednym ze światowych liderów w obszarze rozwoju i zarządzania systemem szybkich kolei, a strona polska jest zainteresowana czerpaniem z ich doświadczeń w tym zakresie. Więcej o tym informowaliśmy w TYM TEKŚCIE


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony