Partner serwisu

Hiszpania: Iberia i Renfe rozszerzają wspólną usługę na 14 miast

Rafał Dybiński 11.03.2022

Hiszpania: Iberia i Renfe rozszerzają wspólną usługę na 14 miast
Fot. Renfe
Iberia i Renfe rozszerzają swoją sieć połączeń "Train&Fly" z pięciu do czternastu miast - poinformowali przewoźnicy z Hiszpanii w oficjalnym komunikacie. Wspólna usługa narodowych linii lotniczych oraz kolejowych działa już od sześciu lat.
Sieć połączeń "Train&Fly" obejmowała dotychczas Kordobę, Malagę, Saragossę, Sewillę i Valladolid. Teraz do usługi włączone zostaną także Albacete, Alicante, León, Ourense, Palencia, Pampeluna, Salamanka, Walencja i Zamora. Wszystkim podróżującym z wyżej wymienionych miast łatwiej będzie skorzystać z rejsów Iberii do 90 międzynarodowych destynacji.

Dzięki "Train&Fly" pasażer podróżuje z miasta objętego usługą prosto do stacji znajdującej się w pobliżu Terminalu T4 portu Adolfo Suárez Madryt-Barajas, skąd może dalej polecieć do wybranych miejsc docelowych w Europie oraz w Amerykach Północnej i Łacińskiej, gdzie docierają odrzutowce narodowych linii lotniczych Hiszpanii. Cena biletu jest znacznie tańsza, aniżeli koszt kilku różnych kupowanych osobno od punktu rozpoczęcia podróży do miejsca jej zakończenia.

– Iberia jest dla Renfe strategicznym partnerem i zawarta umowa pozwoli naszym klientom skorzystać z szybkich i zrównoważonych środków transportu. Dla turystów, którzy przyjeżdżają do Hiszpanii, podróż pociągami Ave czy Larga Distancia będzie niewątpliwie przyjemnym przeżyciem – podkreśliła Sonia Araujo, dyrektor oddziału Renfe Viajeros.

– Uczyniliśmy bardzo ważny krok w kierunku intermodalności w naszym kraju. Renfe jest idealnym sprzymierzeńcem dla naszej sieci długodystansowych połączeń. Uruchamiamy nowe opcje, dzięki którym wypromujemy jeszcze więcej miast dla zagranicznych turystów, którzy każdego roku przylatują do Hiszpanii – stwierdził z kolei Jesús López-Solás, dyrektor handlowy Iberii.

Narodowi przewoźnicy oszacowali, że jeszcze w 2022 roku z rozszerzonej usługi "Train&Fly" skorzysta ponad 100 tys. klientów, podróżujących między wyróżnionymi czternastoma miastami. Bilety można rezerwować na przejazd koleją i przelot zarówno tylko w jedną stronę lub w obie strony. W ich cenie zagwarantowana jest możliwość podróży pociągiem z głównych madryckich dworców Atocha lub Chamartín na lotnisko Barajas.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony