Partner serwisu

Hiszpania, Indie i Rumunia w projekcie rozporządzenia o zakazie lotów

Rafał Dybiński 21.08.2020

Hiszpania, Indie i Rumunia w projekcie rozporządzenia o zakazie lotów
fot. Madrid Airport
26 sierpnia wejdzie w życie nowe rozporządzenie o zakazie lotów. Jego projekt wskazuje aż 63 państwa, z których nie będzie można latać do Polski. Na liście może pojawić się Hiszpania, Indie i Rumunia. Usunięte zostały natomiast Chorwacja, Chiny i Rosja. 
Zgodnie z zapisami projektu nowego rozporządzenia wprowadzi się zakaz wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium 63 państw (mapka poniżej), w tym niemal całej Ameryki Południowej.Na liście w projekcie kolejnego rozporządzenia znalazły się Andora, Albania, Arabia Saudyjska, Argentyna, Armenia, Aruba, Bahrajn, Bahamy, Belize, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Boliwia, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Dominikana, Ekwador, Eswatini, Filipiny, Gabon, Gibraltar, Gwatemala, Guam, Honduras, Hiszpania, Katar, Kuwejt, Indie, Irak, Izrael, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Liban, Libia, Luksemburg,  Macedonia Północna, Malediwy, Malta, Meksyk, Mołdawia, Monako, Namibia, Oman, Panama, Paragwaj, Peru, Polinezja Francuska, Portoryko, Republika Południowej Afryki, Republika Zielonego Przylądka, Rumunia, San Marino, Salwador, Sint Maarten, Surinam, Stany Zjednoczone, Turks i Caicos, Wenezuela oraz Wyspy Owcze, a także Wyspy Świętego Tomasza i Książęca.

Zakaz nie obejmuje, tak jak od początku pandemii, czarterów realizowanych na zlecenie KPRM oraz lotów z art. 76. ustawy prawo lotniczej.

Obecne rozporządzenie straci moc 25 sierpnia. Podobnie jak wcześniejsze regulacje w tym zakresie nowe zostanie opublikowane w ostatnim dniu obowiązywania poprzedniego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo