Partner serwisu

Hiszpania i Francja w nowym zakazie lotów. Wyspy Kanaryjskie bez taryfy ulgowej

Rafał Dybiński 14.09.2020

Hiszpania i Francja w nowym zakazie lotów. Wyspy Kanaryjskie bez taryfy ulgowej
fot. Piotr Bożyk
Nie będzie w nowym rozporządzeniu o zakazie lotów podziału Hiszpanii na część kontynentalną i wyspiarską. Projekt zakłada listę 30 państw z Francją włącznie, z których nie będzie można się przemieścić drogą powietrzną do Polski. Zniesiony zostanie natomiast zakaz lotów do Albanii, Malty, Rumunii, Kosowa i Luksemburga.
Nowe rozporządzenie będzie obowiązywało od 16 do 29 września. – Nie cała polska turystyka stoi Wyspami Kanaryjskimi. Większym problem dla branży jest to, że do nas nie przylatują goście. Znacznie ważniejsze jest, aby to polski hotelarz, polski sprzedawca zarabiał – wyznał Marcin Horała w poniedziałkowym programie "Graffiti" na antenie "Polsat News".

Wiceminister infrastruktury i pełnomocnik ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego argumentował trudności w zakazie z ewentualnym podziałem Hiszpanii na część kontynentalną i wyspiarską brakiem statystyk regionalnych. Takich nie prowadzi bowiem Europejskie Centrum Chorób Zakaźnych.

– Poszkodowana jest komunikacja lotnicza, dlatego że jest najłatwiejsza i najszybsza. Ryzyko przeniesienia dużej liczby zakażeń do Polski wynika zarówno z prawdopodobieństwa zakażenia się na miejscu, które jest około dwanaście razy większe niż obecnie w Polsce, ale również ze skali tego ruchu między państwami i prędkości wymiany ludzi – dodał Horała, odpowiadając na pytanie o nieograniczone możliwości powrotu z Półwyspu Iberyjskiego drogą lądową.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo