Partner serwisu

Hiszpania: Airbus wstrzymuje większości produkcji do 9 kwietnia

Emilia Derewienko 30.03.2020

Hiszpania: Airbus wstrzymuje większości produkcji do 9 kwietnia
fot. Airbus
Europejski producent był zmuszony zawiesić większość prac w swoich zakładach na terenie Hiszpanii do 9 kwietnia. Ma to związek z nowymi obostrzeniami, dotyczącymi walki z pandemią koronawirusa w tym kraju.
Dotychczas w Hiszpanii na zapalenie płuc spowodowane COVID-19 zmarło już ponad 6,5 tys. osób. W niedzielę (29 marca) rząd tego kraju ogłosił więc nowe środki do walki z pandemią koronawirusa. Obostrzenia, które ograniczają w tym kraju wszelkie „nie niezbędne” aktywności zawodowe, wchodzą w życie od poniedziałku (30 marca) i potrwają do 9 kwietnia. W związku z tym, większość prac w swoich zakładach produkcyjnych w Hiszpanii musiał zawiesić producent odrzutowców, firma Airbus.

Niemniej, jak uważa europejski gigant, niektóre kluczowe działania przy produkcji samolotów cywilnych, śmigłowców oraz obronie i przestrzeni kosmicznej pozostają niezbędne. Chodzi o działy IT, bezpieczeństwa czy inżynierii – Airbus dołoży jednak wszelkich starań, by ochronić pracowników przed chorobą COVID-19.

Pracownicy Airbusa w Hiszpanii, których prace nie są związane z produkcją i montażem i mogą pracować w domu, będą nadal wspierać ciągłość biznesową Airbusa w tych trudnych czasach. Wszelkie inne działania w zakresie samolotów komercyjnych, obronie i kosmosie oraz śmigłowcach w Hiszpanii zostaną wstrzymane do 9 kwietnia, kiedy to przewiduje się zniesienie ograniczeń.

O tym, że Airbus wstrzymuje produkcję we Francji i w Hiszpanii na cztery dni, informowaliśmy w połowie marca. Wizyty w Airbusie z regionów wysokiego ryzyka zostały wstrzymane. Pracownicy, którzy powrócili z takich miejsc, muszą poddać się kwarantannie na 14 dni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo