Partner serwisu

Helsinki ogłosiły konkurs na park na terenie lotniska Malmi

Rafał Dybiński 17.05.2020

Helsinki ogłosiły konkurs na park na terenie lotniska Malmi
fot. VOIMA GRAPHICS / CITY OF HELSINKI
Stolica Finlandii ogłosiła międzynarodowy konkurs mający na celu znalezienie innowacyjnych i inspirujących, a także wykonalnych pod względem praktycznym, technicznym i finansowym sugestii dotyczących projektu Lentoasemanpuisto, strefy rekreacyjnej, która zostanie wybudowana na terenie lotniska w Malmi – informuje serwis "Good News from Finland".
Lentoasemanpuisto ma stać się zielonym jądrem nowej dzielnicy mieszkalnej i znacząco przyczynić się do ogólnej tożsamości wciąż rozwijającej się dzielnicy.

– Park stanie się nowym i zachęcającym miejscem rekreacyjnym, które przyciągnie turystów z całych Helsinek – przewiduje Anni Sinnemaeki, zastępca burmistrza stolicy Finlandii ds. rozwoju obszarów miejskich.

– Organizowany konkurs ma na celu stworzenie wysokiej jakości parku pod względem architektury krajobrazowej do wszechstronnego użytku rekreacyjnego zarówno dla obecnych, jak i nowych mieszkańców Malmi – dodała Sinnemaeki, która jest także przewodniczącą jury konkursu organizowanego we współpracy z Fińskim Stowarzyszeniem Architektów Krajobrazu (MARK).

Port lotniczy Helsinki-Malmi jest położony dziesięć kilometrów na północny-wschód od centrum miasta. Jego otwarcie odbyło się w 1952 roku i przez długi czas był najważniejszym w całym kraju. Obecnie nadal aktywnie jest wykorzystywany w lotnictwie ogólnym i szkoleniach. Miasto Helsinki od dawna planowało zamknąć lotnisko, aby wykorzystać teren pod budowę nowych stref mieszkalnych, ale decyzja ta była dyskutowana i odraczana na wiele lat.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo