Partner serwisu

Heathrow planuje zamknąć terminal 3 i 4

Emilia Derewienko 19.03.2020

Heathrow planuje zamknąć terminal 3 i 4
fot. Tonny Hissget
Jedno z największych lotnisk na świecie i główny hub Londynu – port lotniczy Heathrow, planuje zamknąć dwa terminale, nr 3 i 4 oraz przenieść pozostałe usługi do terminalu 2 i 5. Powodem jest spadek popytu na podróże lotnicze w ostatnich tygodniach.
Wiadomość pojawiła się, gdy Stowarzyszenie Operatorów Portów Lotniczych (AOA) ostrzegło, że całe lotniska mogą zostać całkowicie zamknięte w ciągu kilku tygodni bez interwencji rządu.

„Z powodu narastających ograniczeń, dotyczących podróżowania i braku chętnych do latania, ruch na lotniskach gwałtownie spadł. Lotniska w Wielkiej Brytanii podejmują natychmiastowe i drastyczne działania w celu obniżenia kosztów i ograniczają inwestycje w świetle zaistniałej sytuacji” – ostrzegła dyrektor wykonawczy AOA Karen Dee.

„Rząd musi wkroczyć, aby poradzić sobie z lotniskami w czterech krajach w związku z obecnym kryzysem, i jednoznacznie zobowiązać się do podjęcia wszelkich starań, aby utrzymać brytyjski przemysł lotniczy” – dodała.

Natychmiastowe kroki podejmowane przez lotnisko Heathrow obejmują anulowanie wynagrodzenia dla kadry kierowniczej i zamrożenie całej rekrutacji. Lotnisko wzywa również do zniesienia opłat za parkowanie na lotniskach, aby linie lotnicze mogły uziemić swoje samoloty na Heathrow bez opłat.

Na terminalu 4 znajdują się linie Star Alliance, takie jak choćby PLL LOT czy Avianca. Przewoźnicy korzystający z terminalu 3 to Emirates i Cathay Pacific, a także Virgin Atlantic i Delta Air Lines. Rząd brytyjski jak dotąd nie wydał żadnych zakazów podróży w przeciwieństwie do wielu innych krajów na całym świecie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo