Partner serwisu

Hawaiian Airlines uruchomią wiosną trzy trasy, w tym na Florydę

Rafał Dybiński 10.12.2020

Hawaiian Airlines uruchomią wiosną trzy trasy, w tym na Florydę
fot. Hawaiian Airlines
Linie lotnicze Hawaiian Airlines uruchomią bezpośrednie rejsy do trzech kolejnych destynacji w Stanach Zjednoczonych. Połączenia z Honolulu zyskają wiosną Austin w Teksasie, Ontario w Kalifornii oraz Orlando na Florydzie.
Codzienne loty do Kahului na Maui oferować będzie również port Long Beach, położony niedaleko Los Angeles. Ta usługa będzie dostępna od 9 marca 2021 roku. Dwa dni później wystartuje pierwszy lot ze stolicy archipelagu do Orlando. Częstotliwość tej trasy ustalono na dwa razy w tygodniu. Na 16 marca zaplanowano natomiast inauguracyjny rejs do Ontario. Loty do portu w Kalifornii będą realizowane pięć razy w tygodniu. 21 kwietnia przyszłego roku listę nowych destynacji uzupełni jeszcze Austin. Rejsy do stolicy Teksasu zaplanowano dwa razy w tygodniu.

– 2021 rok będzie wyjątkowym czasem na poznanie Hawajów i nie możemy się doczekać powitania na pokładzie naszych samolotów gości z nowych miast - podkreślił Peter Ingram, prezes Hawaiian Airlines. Orlando na Florydzie będzie trzecią destynacją na wschodzie Stanów Zjednoczonych, obsługiwaną przez linie lotnicze z archipelagu. Wcześniej zdecydowano się na wznowienie rejsów do Nowego Jorku i Bostonu, która jest najdłuższą krajową trasą na świecie. - Mamy nadzieję, że nowa usługa będzie dla obu stron znaczącą inwestycją i wzmocni więzi gospodarcze oraz kulturowe między dwoma najpopularniejszymi miejscami turystycznymi w kraju – stwierdził Phil Brown, reprezentujący Greater Orlando Aviation Authority.

Nowe połączenie Hawaiian Airlines na Florydę będzie realizowane za pomocą Airbusa A330, który może zabrać na pokład 278 pasażerów, oferując osiemnaście foteli pierwszej klasy oraz 68 w ekonomicznej Ekstra Comfort, zapewniającej więcej przestrzeni na nogi oraz dodatkowe udogodnienia. Z kolei nowa trasa do Kalifornii będzie obsługiwana Airbusami A321neo. Ten samolot oferuje podróżnym szesnaście foteli pierwszej klasy i 44 w w ekonomicznej Ekstra Comfort.

– Wiemy, że to połączenie będzie popularne, bo było na liście najczęstszych próśb od naszych pasażerów. Dziękuję Hawaiian Airlines za wsparcie i zaufanie do południowej części Kalifornii – wyznał z kolei Alan D. Wapner, prezes Ontario International Airport Authority. – Mimo, że bieżący rok miał bezprecedensowy wpływ na linie lotnicze i lotniska, to Port Austin-Bergstrom pozostaje zaangażowany w zapewnianie pasażerom jak najlepszych usług. Wiemy, że wielu mieszkańców środkowego Teksasu będzie chętnych do podróży w przyszłym roku i cieszymy się, że możemy zaoferować im łatwy i wygodny sposób odkrywania Hawajów – podsumowała Jacqueline Yaft, prezes portu Austin-Bergstrom, do którego ze stolicy archipelagu latać będą również A330.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony