Partner serwisu

Grupa Lufthansa ujednolica zasady noszenia maseczek

Artur Bogdanowicz 27.08.2020

Grupa Lufthansa ujednolica zasady noszenia maseczek
fot. Lufthansa Group
Od 1 września z obowiązku noszenia maseczek podczas podróży zwolnieni będą jedynie pasażerowie posiadający specjalne zaświadczenie od lekarza wystawione na formularzu przewoźnika. Formularz można znaleźć już teraz na stronie linii lotniczej z Niemiec.
Dodatkowo osoby te będą musiały przedstawić zaświadczenie o wykonaniu testu na obecność koronawirusa z wynikiem negatywnym – badanie musi być wykonane najwcześniej na 48 godzin przed podróżą. Lufthansa oraz Swiss, Austrian, Brussels, Eurowings i Air Dolomiti informują o nowych regulacjach na wszystkich dostępnych kanałach komunikacji z pasażerami.

Grupa Lufthansa była jednym z pierwszych przewoźników lotniczych, który zdecydował się na obowiązkowe maseczki. Co ważne, niewystarczające są maseczki typu FFP2 z wentylem oraz przyłbice. Lufthansa poinformowała także, że do końca roku wszystkie nowe rezerwacje dopuszczają możliwość kilkukrotnego (!) bezpłatnego przebukowania bez dodatkowej opłaty (jedynie za ewentualną dopłatą różnicy w cenie).

Możliwa jest nie tylko zmiana daty, ale także miejsca wylotu i celu podróży. Do końca września taryfy economy classic oraz business saver zawierają bezpłatny pakiet "bring me home", zaś taryfy economy flex i business flex pakiet "bring me home NOW". Wszystkie taryfy poza economy light zapewniają też "Rundum-Sorglos Paket", w zakres którego wchodzi ubezpieczenie na wypadek choroby, kwarantanny lub objęcia celu podróży restrykcjami. We wszystkich wypadkach Lufthansa zapewnia gwarancję powrotu do Niemiec, Szwajcarii lub Austrii, jeśli sytuacja epidemiologiczna w miejscu podróży ulegnie pogorszeniu – lotem rozkładowym lub specjalnym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo