Partner serwisu

Grupa Lufthansa: Loty do Chin i Iranu zawieszone do końca kwietnia

Emilia Derewienko 02.03.2020

Grupa Lufthansa: Loty do Chin i Iranu zawieszone do końca kwietnia
fot. Piotr Bożyk
Niemiecki przewoźnik poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa, loty do Chin i Iranu będą zawieszone kolejno do 24 i 30 kwietnia. Lufthansa zmniejszyła też częstotliwość rejsów do Włoch, Seulu i Hongkongu. Loty zawiesiły wszystkie linie z grupy Lufthansa: Swiss, Austrian Airlines czy Eurowings.
Po dokładnej ocenie wszystkich obecnie dostępnych informacji na temat koronawirusa, Lufthansa postanowiła przedłużyć zawieszenie lotów między Niemcami, Szwajcarią, Austrią i Chinami kontynentalnymi przez Lufthansę, SWISS i Austrian Airlines do 24 kwietnia. Loty do Teheranu pozostaną zawieszone do 30 kwietnia. Jak napisał przewoźnik w oficjalnym komunikacie, „bezpieczeństwo pasażerów i pracowników jest najwyższym priorytetem Grupy Lufthansa”.

Lufthansa zmniejsza oferowanie

Ponadto linie lotnicze Grupy Lufthansa zmniejszają dodatkowe częstotliwości w sieci połączeń do i z Hongkongu i Seulu w Korei Południowej. Loty między Monachium a Hongkongiem zostaną zawieszone między 6 marca a 24 kwietnia. W tym okresie pasażerowie zostaną przekierowani przez Frankfurt i Zurych. Od 5 marca do 24 kwietnia niektóre częstotliwości zostaną również anulowane na trasach z Frankfurtu i Monachium do Seulu.

Zmniejszył się również popyt na podróże do Włoch. Co za tym idzie, Lufthansa w marcu zmniejszy częstotliwości na różnych trasach do tego kraju. Obejmuje to destynacje takie jak Mediolan, Wenecja, Rzym, Turyn, Werona, Bolonia, Ankona i Piza. Ponadto zostaną zmniejszone częstotliwości rejsów na trasach krajowych z Frankfurtu do Berlina, Monachium, Hamburga i Paderborn oraz z Monachium do Berlina, Hamburga, Düsseldorfu, Kolonii, Bremy i Hanoweru.

Linie Grupy Lufthansa

Swiss prawdopodobnie zmniejszy częstotliwość lotów do i z Florencji, Mediolanu, Rzymu i Wenecji do końca kwietnia.

Z kolei Austrian Airlines ogranicza swój program lotów do Włoch w marcu i kwietniu o 40 proc. Obejmuje to zmniejszenie częstotliwości lotów na trasach z Wiednia do Mediolanu, Wenecji, Bolonii, Florencji, Rzymu i Neapolu.

Eurowings ogranicza loty do i z Wenecji, Bolonii i Mediolanu do 8 marca. Obecnie nie ma to wpływu na loty Eurowings do innych miejsc we Włoszech.

W przypadku włoskiej sieci połączeń linie Brussels Airlines postanowiły ograniczyć loty do Rzymu, Mediolanu, Wenecji i Bolonii o 30 proc. do 14 marca.

23 nieużywane samoloty

Pasażerowie proszeni są o sprawdzenie statusu swojego lotu na stronach internetowych linii lotniczych. Pasażerowie, którzy podali swoje dane kontaktowe, zostaną powiadomieni SMS-em, jeśli na ich lot wpłynie koronawirus.

W związku ze zmianami, dostępność lotów na krótkich i średnich trasach może zostać zmniejszona nawet o 25 proc. w nadchodzących tygodniach, w zależności od dalszego rozwoju rozprzestrzeniania się koronawirusa. Linie lotnicze Grupy Lufthansy nadal ograniczają program lotów długodystansowych. Liczba samolotów dalekiego zasięgu Lufthansa Group, które nie są używane, wzrośnie z 13 do nawet 23.
Nie jest jeszcze możliwe oszacowanie oczekiwanego wpływu na zarobki z bieżących wydarzeń. Grupa Lufthansa opublikuje najważniejsze dane finansowe na corocznej konferencji prasowej 19 marca 2020 r.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo