Partner serwisu

Grudzień lepszy od listopada w Wizz Air. 16,6 mln pasażerów w 2020 roku

Rafał Dybiński 08.01.2021

Grudzień lepszy od listopada w Wizz Air. 16,6 mln pasażerów w 2020 roku
fot. Wizz Air
Linie lotnicze Wizz Air przewiozły 665 722 pasażerów w grudniu 2020 roku – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Wypełnienie samolotów przekroczyło nieznacznie poziom 56 proc.
Liczba podróżnych węgierskiego przewoźnika z ostatniego miesiąca oznacza spadek o blisko 80 proc. w porównaniu z grudniem poprzedniego roku. Wówczas tanie linie lotnicze z Europy Wschodniej przewiozły 3 317 762 podróżnych. Wypełnienie samolotów było na poziomie 89,4 proc.

Grudniowe wyniki są jednak znacznie lepsze niż listopadowe. Przedostatni miesiąc ubiegłego roku przyniósł bowiem tylko 456 487 pasażerów, co wiązało się w dużej mierze z jesiennym powrotem do restrykcji w wyniku drugiej fali pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Najnowsze wyniki oznaczają wzrost o niemal 46 proc. w odniesieniu do poprzedniego miesiąca.

Najgorzej było jednak w kwietniu, kiedy to z usług przewoźnika skorzystało zaledwie 78 389 podróżnych. Równie mało efektowny był pod tym względem maj, kiedy jedynie 126 549 pasażerów obsłużyły tanie linie lotnicze z Europy Wschodniej. Później wyniki były coraz lepsze, aż do rekordowego sierpnia, kiedy to przewoźnik z Węgier przewiózł łącznie 2 381 214 pasażerów.Wizz Air w całym 2020 roku przewiózł w sumie 16,6 mln podróżnych. To oznacza niespełna 42 proc. wartości z poprzedniego roku. Przewoźnik pod koniec ubiegłego roku rozpoczął operowanie z portu Rzeszów-Jasionka. W inauguracyjnym rejsie z Eindhoven na pokładzie Airbusa A320 przyleciało do stolicy Podkarpacia ponad 100 pasażerów. Docelowo nowe połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki i soboty. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, która znacznie ogranicza mobilność podróżnych, rejsy z Jasionki do Niderlandów pojawią się ponownie w rozkładzie przewoźnika najwcześniej z początkiem marca.

– Ostatnie osiem miesięcy było żałosną porażką rządów, które powinny być skoordynowane w swoich działaniach przeciwko COVID-19. Po co poddawać ludzi kwarantannie, skoro nie zostali przebadani? – pytał retorycznie József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air, który wziął udział w wydarzeniu Routes Reconnected. Węgierski przewoźnik uruchomił podczas pandemii 260 nowych tras i trzynaście nowych baz, w takich portach jak Katania, Doncaster, Dortmund, Larnaka, Londyn-Gatwick, Mediolan-Malpensa, Oslo i Tirana. Z kolei w styczniu 2021 roku swoją działalność zainaugurują Wizz Air Abu Zabi, co jest wynikiem dobrych stosunków ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony