Partner serwisu

Grecja: 12 pasażerów lotu do Aten zarażonych wirusem COVID-19

Rafał Dybiński 04.06.2020

Grecja: 12 pasażerów lotu do Aten zarażonych wirusem COVID-19
fot. Piotr Bożyk
Grecja ​​wstrzymała loty do i z Kataru do połowy czerwca – poinformował dziennik "Kathimerini". Zawieszenie będzie obowiązywać do 15 czerwca.
Powodem takiej decyzji rządu kraju z Półwyspu Bałkańskiego było zakażenie koronawirusem dwunastu z 91 pasażerów lotu Qatar Airways, który wylądował w poniedziałek w Atenach.

Szybko przeprowadzone testy dały pozytywne wyniki. Dziewięciu z zainfekowanych podróżnych to obywatele Pakistanu, pochodzący z miasta Gujrat, którzy mają zezwolenie na pobyt w kraju na południu Europy. Kolejnych dwóch zakażonych to Grecy pochodzący z Australii, a ostatnia zarażona osoba to obywatel Japonii i członek grecko-japońskiej rodziny.

Wszyscy pasażerowie lotu z Dohy na międzynarodowe lotnisko w Atenach, zgodnie z obowiązującymi miejscowymi protokołami zdrowotnymi, zostali poddani testom i kwarantannie w hotelach, dopóki nie uzyskają negatywnych wyników.

Zainfekowani pozostaną w ośrodkach przez dwa tygodnie. Pozostali będą musieli zostać w hotelach przez siedem dni, ponieważ są w gronie wysokiego ryzyka ze względu na bliższy kontakt z zakażonymi. Za tydzień ich testy zostaną powtórzone. Jeśli uzyskają negatywny wynik, wówczas zostaną zwolnieni z kwarantanny.

Grecja zanotowała niewielką liczbę przypadków zakażenia wirusem COVID-19 w porównaniu z wieloma innymi krajami europejskimi i 4 maja rozpoczęła stopniowe łagodzenie blokady. Do wtorku w tym kraju z Półwyspu Bałkańskiego było 2937 zarażonych. Zmarło 179 osób.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo