Partner serwisu

GOL zaplanował w styczniu 1111 lotów boeingami 737 MAX

Rafał Dybiński 18.01.2021

GOL zaplanował w styczniu 1111 lotów boeingami 737 MAX
fot. GOL Linhas Aereas
Brazylijskie tanie linie lotnicze GOL Linhas Aereas planują obsłużyć w styczniu 1111 lotów flotą boeingów 737 MAX – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Przewoźnik z Kraju Kawy przebije w ten sposób dwukrotnie Aeromexico, które są aktualnie drugim co do wielkości operatorem odrzutowca, uziemionego wcześniej przez 20 miesięcy, po dwóch katastrofach maszyn Ethiopian Airlines i Lion Air.

GOL Linhas Aereas były pierwszymi liniami lotniczymi na świecie, które przywróciły do pasażerskich rejsów Boeinga 737 MAX. 9 grudnia samolot przewoźnika z Brazylii pokonał dystans dzielący Sao Paulo i Porto Alegre.

GOL Linhas Aereas od tego dnia wdrożyły do obsługi podróżnych wszystkie siedem posiadanych boeingów 737 MAX. Według danych linii lotniczych z Brazylii w ten sposób przewiozły w grudniu ponad 100 tys. pasażerów.

– Powrót boeingów 737 MAX umożliwi GOL Linhas Aereas poszerzenie sieci krajowych połączeń i wzmocni rentowność naszej działalności – podkreślił Paulo Kakinoff, prezes przewoźnika z Kraju Kawy. Serwis "Aeroin" jako pierwszy zwrócił uwagę, że linie lotnicze planują obsłużyć w styczniu więcej niż 1000 rejsów odrzutowcami producenta z Chicago.

Na jakich więc trasach sympatycy awiacji będą mogli zobaczyć B737 MAX? GOL Linhas Aereas dopiero wiosną wrócą z ofertą na połączenia międzynarodowe, w tym do Orlando i Miami w USA, Montevideo w Urugwaju, Santiago w Chile, Buenos Aires w Argentynie, Asuncion w Paragwaju i Santa Cruz w Boliwii. Przewoźnik z Kraju Kawy rozmieści więc odrzutowce na 48 trasach krajowych.

134 loty B737 MAX zaplanowano na trasie Sao Paulo-Recife, a 122 rejsy na odcinku z największego miasta Brazylii do Natal. Podium zamyka trasa z Recife - Brasilia, na której odrzutowiec pojawi się przy okazji 112 lotów. 94 rejsy B737 MAX planowane są na trasie Sao Paulo-Belem. Do dyspozycji pasażerów będzie w sumie ponad 206 miejsc na pokładzie maszyn, przy założeniu, że w każdej z nich poleci 186 osób.

GOL Linhas Aereas studzą jednocześnie nadmierny optymizm, bowiem w kolejnych dwóch miesiącach plany nie są już tak imponujące jak styczniowe. Przewoźnik z Kraju Kawy obsłuży w lutym tylko 537 lotów odrzutowcami, a na marzec planuje takich rejsów najwyżej 600.

GOL Linhas Aereas są jednymi z czterech linii lotniczych na terenie Ameryki Łacińskiej, obejmującej Środkową i Południową, które mają w swoich flotach samoloty B737 MAX. Pozostałe to Aeromexico, Copa Airlines i Aerolineas Argentinas. – Przeszkoliliśmy ponownie naszych pilotów i jesteśmy przekonani, że to jeden z najbezpieczniejszych i najwydajniejszych samolotów na świecie. B737 MAX będą solidnym wzmocnieniem naszej floty i dzięki nim zaoszczędzimy 15 proc. paliwa oraz efektywniej będziemy zarządzać siecią tras – dodał Kakinoff.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony