Partner serwisu

GOL uruchomi najdłuższą na świecie trasę obsługiwaną B737 MAX

Rafał Dybiński 20.04.2022

GOL uruchomi najdłuższą na świecie trasę obsługiwaną B737 MAX
fot. GOL Linhas Aereas
Brazylijskie GOL Linhas Aéreas planują wznowić w maju rejsy do Stanów Zjednoczonych i ponownie uruchomić trasy z Brasilii do Miami oraz do Orlando na Florydzie - informuje serwis "Routes".
Przewoźnik z Kraju Kawy zawiesił loty do USA w marcu 2020 roku z powodu kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Połączenia do Miami oraz Orlando realizował od listopada 2018 roku.

Obie wznowione trasy będą obsługiwane cztery razy w tygodniu boeingami 737 MAX skonfigurowanymi do przewozu 176 pasażerów. Planowane od 13 maja rejsy między Brasilią i Orlando na dystansie 6101 km będą najdłuższymi na świecie obsługiwanymi tymi odrzutowcami amerykańskiego producenta. Cztery dni później zainaugurowane zostanie połączenie do Miami.

Wznowienie usług przez GOL Linhas Aéreas w USA nastąpi po tym, jak brazylijski regulator antymonopolowy zatwierdził umowę partnerską z American Airlines, na mocy której największe amerykańskie linie lotnicze nabyły 5,4 proc. udziałów taniego przewoźnika z Kraju Kawy. American Airlines latają aktualnie z Dallas do Sao Paulo i Rio de Janeiro.

– Orlando i Miami znajdują się w czołówce zagranicznych destynacji najbardziej cenionych przez Brazylijczyków. Dlatego nie możemy się już doczekać wznowienia lotów do Stanów Zjednoczonych – podsumował Randall Saenz Aguero, dyrektor ds. sojuszy i relacji międzynarodowych w GOL Linhas Aéreas.

Brazylijski niskokosztowiec poinformował wcześniej o umowie na zamówienie 28 kolejnych boeingów 737 MAX 8. Odrzutowce zastąpią we flocie przewoźnika z Sao Paulo starsze boeingi 737-700 oraz 737-800 NG, które zostaną zwrócone leasingodawcom do końca 2022 roku. Tani przewoźnik jest najlepszym klientem producenta z Chicago w Ameryce Południowej i ma już w swojej flocie 127 samolotów wersji 737. Aktualnie realizuje operacje tuzinem boeingów 737 MAX 8. Do końca bieżącego roku planuje mieć 28 takich odrzutowców, a do końca 2022 roku nawet 44. Wówczas wersja 737 MAX 8 osiągnie poziom 32 proc. całej floty linii lotniczych z Kraju Kawy. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony