Partner serwisu

GlobalX Airlines odebrały pierwszego A320. Plany obejmują USA, Karaiby, Ekwador i Kanadę

Rafał Dybiński 29.01.2021

GlobalX Airlines odebrały pierwszego A320. Plany obejmują USA, Karaiby, Ekwador i Kanadę
fot. GlobalX Airlines
GlobalX Airlines to kolejny projekt lotniczy Eda Wegela, znanego wcześniej z Eastern Air Lines. Nowe linie lotnicze z Miami zamierzają rozpocząć usługi czarterowe jednym, leasingowanym airbusem A320. Dostawę drugiego samolotu zaplanowano pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku.
GlobalX ma być odpowiedzią na bieżące potrzeby rynków krajowych i zagranicznych. Linie lotnicze z Miami zapewnią transport czarterowy dla operatorów turystycznych, profesjonalnych drużyn sportowych, zespołów akademickich i grup korporacyjnych na rejsy trwające do sześciu godzin. Nowy przewoźnik odebrał niedawno swojego airbusa A320-214, który zostanie zarejestrowany jako N276GX. Samolot wcześniej latał dla Frontier Airlines jako N223FR.

– Jesteśmy podekscytowani dostawą naszego pierwszego airbusa. Budujemy naszą linię lotniczą wokół A320 i A321 w konfiguracjach pasażerskiej oraz cargo. Mamy nadzieję, że będziemy w przyszłości również wykorzystywać samoloty A330 – wyznał Wegel, prezes GlobalX na uroczystym powitaniu pierwszej maszyny w nowej bazie na lotnisku w Miami.

Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego salutu z armatki wodnej po wylądowaniu A320-214 w charakterystycznych zielono-niebieskich barwach przewoźnika. Samolot może zabrać na pokład 180 podróżnych i dzięki odpowiedniej konfiguracji może przetransportować także znacznie większe bagaże niż standardowo określone. Po zakończeniu certyfikacji FFA, co ma nastąpić pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku, rozpocznie czarterowe operacje pasażerskie na terenie Stanów Zjednoczonych, Karaibów i Ameryki Łacińskiej z lotnisk w Miami oraz w Atlantic City. Później do rozkładu mają zostać dodane trasy do Ekwadoru i Kanady.

Przewoźnik z Florydy planuje w przyszłości powiększyć flotę z dziesięciu do piętnastu wąskokadłubowych samolotów A320, a następnie wzmocni ją również szerokokadłubowymi A330. Poza tym podpisano umowę na dzierżawę dziesięciu frachtowców A321. Doświadczonym zespołem zatrudnionych osób zarządzają byli kierownicy w takich liniach, jak Virgin Atlantic czy Delta Air Lines.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony