Partner serwisu

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Avgeek 20.04.2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX
Fot. GECAS
GE Capital Aviation Services (GECAS) anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX, co dodatkowo zmniejszyło portfel zamówień Boeinga w związku ze spowolnieniem spowodowanym pandemią COVID-19. To kolejne anulowanie MAX-ów. W ostatnim tygodniu taką decyzję podjęła m.in. firma Avolon oraz brazylijskie linie GOL.
– GE Capital Aviation Services i Boeing Company wspólnie uzgodniły, że ponownie zmniejszą portfel zamówień na kolejne 737 MAX. Dzisiejsza umowa pomoże GECAS-owi lepiej dostosować naszą dostępną flotę do potrzeb naszej globalnej bazy klientów. Pozostajemy w pełni zaangażowani w program 737 MAX i nasze wartościowe, długoterminowe partnerstwo z Boeingiem - mówi komunikat prasowy GECAS z 17 kwietnia, ogłaszający anulowanie zamówienia.

Po zmniejszeniu zamówienia GECAS-owi pozostało do odebrania jeszcze 82 737 MAX. Do tej pory amerykański lessor odebrał 29 MAX-ów.

Wiadomość o anulowaniach MAX-ów przez GECAS pojawia się kilka dni po tym, jak Boeing ujawnił, że linie lotnicze w marcu br. anulowały zamówienia na 150 737 MAX. Te samoloty zostały zamówione przez leasingodawcę Avolon, linie lotnicze GOL i Smartwings oraz nieujawnionych klientów, powiedział Boeing. Pisaliśmy o tym w artykule "Koronawirus. Piętrzą się anulacje zamówień boeingów 737 MAX".

Dokładnie 13 miesięcy temi temu, 13 marca 2019 r., zostały ostatecznie i globalne uziemione wszystkie Boeingi B737 MAX. Decyzja była podjęta po kolejnej katastrofie tej maszyny jaka wydarzyła się kilka dni wcześniej, a dokładnie 10 marca 2019 r., kiedy rozbił się 737 MAX 8 linii Ethiopian Airlines. Eksperci i analitycy branży lotniczej twierdzili, że linie lotnicze muszą się przygotować na bardzo długie opóźnienia powrotu 737 MAX, ponieważ FAA i EASA zobowiązały się rozwiązać wszystkie znalezione kwestie dotyczące bezpieczeństwa, zanim pozwolą samolotom wrócić do wykonywania rejsów z pasażerami. No i niestety doczekaliśmy się rocznicy. Więcej na temat całej sytuacji z B737 MAX w naszym podsumowaniu "To już rok od globalnego uziemienia Boeinga 737 MAX".


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony