Partner serwisu

Gdańsk: Solidny luty i prawie 650 proc. więcej pasażerów niż przed rokiem

inf. pras 08.03.2022

Gdańsk: Solidny luty i prawie 650 proc. więcej pasażerów niż przed rokiem
fot. Airport Gdańsk
Port Lotniczy Gdańsk obsłużył w lutym około 650 proc. więcej pasażerów niż rok wcześniej - poinformowano w oficjalnym komunikacie. To już prawie połowa gości, którzy podróżowali do Trójmiasta przed pandemią.
Port Lotniczy Gdańsk odwiedziło w lutym 2022 roku prawie 198 tysięcy pasażerów. Najwięcej było ich w niedzielę 20 lutego, kiedy obsłużono prawie 11,5 tys. podróżnych. Goście podróżowali w lutym głównie na trasach do Wielkiej Brytanii, Norwegii i Niemiec. Najpopularniejszymi kierunkami były Londyn, Oslo i Amsterdam.

W ruchu czarterowym królował Egipt. W ubiegłym miesiącu na wakacje do tego kraju poleciało i wróciło do Gdańska prawie 3000 turystów.

Do 23 lutego gdańskie lotnisko obsłużyło prawie 9000 pasażerów podróżujących do ukraińskich miast: Kijowa, Charkowa, Odessy i Lwowa. Najpopularniejszym kierunkiem była stolica Ukrainy. Niestety, od 24 lutego, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, cywilny ruch lotniczy z tych miast ustał.

Ruch lotniczy poza kierunkami ukraińskimi powoli się odbudowuje. W Gdańsku w lutym tego roku było o 647 proc. więcej pasażerów niż w lutym 2021, mniej o 46 proc. niż w 2020 i mniej o 38 proc. niż w rekordowym 2019 roku, kiedy trójmiejski port odwiedziło w skali całego roku 5,4 mln pasażerów, najwięcej w historii gdańskiego lotniska.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony