Partner serwisu

Gdańsk: Zimą 69 tras na 59 lotnisk do 18 krajów. Trzy połączenia krajowe PLL LOT

inf. pras 29.10.2021

Gdańsk: Zimą 69 tras na 59 lotnisk do 18 krajów. Trzy połączenia krajowe PLL LOT
fot. Piotr Bożyk
69 kierunków na 59 lotnisk do 18 państw, realizowanych przez dziewięciu przewoźników. Tak wygląda nowa zimowa siatka połączeń lotniczych z Gdańska.
Najnowsza siatka połączeń z Portu Lotniczego Gdańsk dostępna będzie od 31 października 2021 do 27 marca 2022 roku. Zniknęły głównie wakacyjne kierunki takie jak Santorini, Korfu, Mykonos, Kreta, czy Zadar i Split, pojawiły się natomiast zupełnie nowe loty do Walencji i Narwiku.

Do Walencji, kurortu na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, samoloty irlandzkich linii Ryanair zaczną latać 2 listopada. Połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Do Narwiku na północy Norwegii będzie można polecieć od 16 grudnia, w czwartki i niedziele.

1 listopada ponownie do stolicy Finlandii Helsinek polecą samoloty linii Finnair. Będą kursować cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Wracają też połączenia do austriackiego Wiednia, irlandzkiego Cork, szwedzkiego Vaxjo, realizowane przez Ryanair i norweskiego Bodoe, dokąd poleci Wizz Air. Od 31 października połączenia z francuskim lotniskiem Paryż-Beauvais uruchomi Ryanair. Obecnie na to samo lotnisko lata Wizz Air. Do 30 października Ryanair będzie kursował z Gdańska do stolicy Szwecji na lotnisko Sztokholm-Skavsta, a już od 31 października na lotnisko Sztokholm-Arlanda.

Linie lotnicze Wizz Air dolecą zimą na 31 lotnisk: Aberdeen, Alesund, Bergen, Billund, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesung, Kolonia-Bonn, Kijów-Żulany, Kutaisi, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Narwik, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku.

Ryanair poleci z Gdańska do 28 miast: Aarhus, Alicante, Billund, Birmingham, Bristol, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kijów-Boryspol, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Odessa, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wiedeń, Wrocław.

Polskie Linie Lotnicze LOT z Gdańska mają trzy polskie kierunki: Warszawę, Kraków i Lublin. KLM ma natomiast Amsterdam, SAS Kopenhagę, Lufthansa Frankfurt i Monachium, Eurowings Duesseldorf, Finnair Helsinki, a Norwegian Oslo-Gardermoen.

– Pandemia nie uniemożliwia latania, wymaga jednak od pasażerów szczególnego przygotowania się do podróży. Zachęcamy do sprawdzania informacji na stronie gdańskiego lotniska w zakładce aktualności, a także na stronie polskiego rządu w zakładce informacje dla podróżujących oraz w aplikacji na urządzenia mobilne Polak za granicą” – informuje Agnieszka Michajłow rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony