Partner serwisu

Gdańsk: Trwa rozbudowa terminalu pasażerskiego

Emilia Derewienko 12.10.2020

arrow
arrow
Gdańsk: Trwa rozbudowa terminalu pasażerskiego
fot. Port Lotniczy Gdańsk
Gdańsk: Trwa rozbudowa terminalu pasażerskiego
Gdańsk: Trwa rozbudowa terminalu pasażerskiego
W Porcie Lotniczym Gdańsk zaczęły się już prace przy pokryciu dachu nowego terminalu pasażerskiego. Równocześnie trwają też prace na wszystkich poziomach budynku. Rozbudowany obiekt ma być gotowy do użytku w 2021 roku.
Za rozbudowę terminala odpowiedzialna jest firma Doraco. Obecnie na placu robót dobiega końca montaż stalowych konstrukcji dachu głównego oraz wspierających fasadę budynku. Trwa montaż ostatnich belek i słupów. Planowany termin zakończenia tych prac to druga połowa października. Cały obiekt ma być gotowy w IV kwartale 2021 roku.

Na terenie budowy pirsu trwają też prace na dwóch zewnętrznych klatkach schodowych i budowa żelbetowych kanałów wentylacyjnych łączących klatki schodowe z budynkiem głównym. Są to ostatnie elementy stanu surowego, których zakończenie przewidziano na pierwszą połowę listopada. Na poziomie parteru trwa murowanie wewnętrznych ścian działowych. W kolejnym etapie będą murowane na poziomie -1 i +1.

Budowa pirsu zachodniego ma na celu powiększenie powierzchni terminalu pasażerskiego gdańskiego lotniska i poprawę komfortu obsługi pasażerów, podróżujących zarówno do państw strefy Schengen jak i poza tę strefę. Po rozbudowie terminalu pasażerskiego lotnisko w Gdańsku zyska prawie 16 tys. m kw. nowej powierzchni (dotychczas jest ok. 45 tys. m kw.). W nowym pirsie będą obsługiwani pasażerowie rejsów rozkładowych, podróżujący do krajów non-Schengen, część nowego pirsu będzie też przeznaczona do obsługi pasażerów ze strefy Schengen.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony