Partner serwisu

Gdańsk: Szybkie testy antygenowe dostępne na lotnisku

Rafał Dybiński 25.01.2021

Gdańsk: Szybkie testy antygenowe dostępne na lotnisku
fot. Gdańsk Airport
Od poniedziałku 25 stycznia w Porcie Lotniczym Gdańsk można wykonać szybkie testy wymagane obecnie podczas podróży do Holandii.
Takie testy muszą być zrobione nie wcześniej niż na 4 godziny przed podróżą. W praktyce jest to bardzo trudne dla pasażerów. Dlatego nawiązano współpracę z laboratorium, które wykonuje komercyjne testy antygenowe na gdańskim lotnisku. Uruchomiła je firma HMS-Assistance. Jej ekipa pracę rozpoczęła w poniedziałek 25 stycznia, już o godzinie 3.00 rano, tak by zdążyć przetestować pasażerów na poranne loty linii lotniczej KLM do Amsterdamu. Samoloty tego przewoźnika startują od poniedziałku do niedzieli o godzinie 6.30.

Podróżujący do Holandii z Gdańska samolotami KLM o godzinie 18.00, a także liniami Wizz Air do Eindhoven dwa razy w tygodniu o godzinnie 10.15, mogą zrobić testy antygenowe w przychodni i laboratorium HMS-Assistance w Gdyni, przy ulicy Pułaskiego 6 w śródmieściu miasta. Jest ona czynna od 7.00 do 19.00.

Wszyscy pasażerowie, który chcą wykonać szybkie testy antygenowe na lotnisku i w laboratorium w Gdyni, muszą się wcześniej zgłosić do rejestracji, e-mailem na adres: rejestracja@hms-assistance24.com. Można się także kontaktować telefonicznie z przychodnią od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-19.00 tel. + 48 798 731 731, a w weekendy pod numerem komórkowym tel. + 48 519 073 753.

Koszt badania na obecność koronawirusa będzie wynosił w zależności od tego, czy to będzie dzień powszedni czy weekend od 160 do 200 złotych. Za zaświadczenie o wyniku testu trzeba będzie zapłacić odpowiednio od 110 do 200 złotych.

Wymazy będą pobierane i wydawane wyniki w ambulatorium, które mieści się w terminalu pasażerskim T2, koło punktu odprawy bagażowej Check-in nr 1. W terminalu będą ustawione tablice informacyjne. Miejsce to wskażą także pracownicy czynnego całą dobę Punktu Informacji Turystycznej i Lotniskowej oraz inni pracownicy portu lotniczego. Pasażerowie powinni otrzymać wyniki testów już po 20 minutach od ich wykonania.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony