Partner serwisu

Gdańsk: Prawie 2,5 mln pasażerów od początku roku. Rośnie liczba podróżnych i towarów

Emilia Derewienko 15.07.2019

Gdańsk: Prawie 2,5 mln pasażerów od początku roku. Rośnie liczba podróżnych i towarów
fot. Port Lotniczy Gdańsk
Port Lotniczy Gdańsk w pierwszych sześciu miesiącach tego roku zanotował wzrost ruchu pasażerskiego o 6 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2018 roku. Wzrosła nie tylko liczba pasażerów, ale i operacji lotniczych oraz cargo. Lotnisko chce do końca roku obsłużyć 5 mln podróżnych.
W pierwszym półroczu 2019 roku z gdańskiego lotniska skorzystało 2,46 mln podróżnych. To o 5,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Najwięcej, bo aż 537 tys. podróżnych, było w czerwcu. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze lotnisko utrzymuje stałe wzrosty zarówno w liczbie obsłużonych pasażerów, jak i towarów – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Ruch cargo wzrósł o 9 proc. Oznacza to, że w ciągu pierwszego półrocza przeładowano 3478 ton ładunków. Zarząd portu lotniczego opublikował również zysk finansowy lotniska, który wynosi 29,9 mln zł.

 

– Więcej pasażerów to efekt zwiększenia częstotliwości połączeń. Drugim ważnym czynnikiem jest uruchomienie w 2019 roku nowych połączeń m.in. do: Zurychu, Berlina czy Londynu-Gatwick – dodał prezes Kloskowski. O 7,5 proc. wzrosła również liczba podróżnych lotów czarterowych i nieregularnych połączeń. Łącznie w ciągu półrocza było ich ponad 150 tys.

Tradycyjnie najbardziej popularnym kierunkiem realizowanym z lotniska jest stolica Wielkiej Brytanii. Na trzy lotniska w Londynie (Luton, Stansted i Gatwick) poleciało 276 302 podróżnych. Na drugim miejscu jest Oslo (200 765 pasażerów. Na ostatnim miejscu podium, z wynikiem 137 692 podróżnych uplasował się Sztokholm.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony