Partner serwisu

Gdańsk: Ponad 185 tys. pasażerów w styczniu. Nowy pirs już otwarty

Redakcja/inf. pras. 09.02.2022

Gdańsk: Ponad 185 tys. pasażerów w styczniu. Nowy pirs już otwarty
fot. Gdańsk Airport
Port Lotniczy Gdańsk zanotował kolejne wzrosty liczby obsługiwanych pasażerów. W styczniu tego roku było ich o 325 proc. więcej niż w tym samym czasie 2021 roku.
W styczniu 2022 roku gdańskie lotnisko odwiedziło ponad 185 tysięcy pasażerów. To o wiele więcej niż w tym samym miesiącu 2021 roku, a o połowę mniej niż w styczniu 2020 roku, kiedy jeszcze nie było pandemii w Polsce i Europie. Wyniki pokazują powolne, ale sukcesywne odbudowywanie rynku lotów.

Największy ruch na lotnisku w Gdańsku zanotowano w niedzielę 2 stycznia. Tego dnia obsłużono ponad 10,5 tysięcy gości. W całym styczniu 2022 roku najwięcej pasażerów latało na trasie Gdańsk - Londyn. Na kolejnych miejscach pod względem popularności i częstotliwości wyboru były loty do Oslo, Amsterdamu, Warszawy i Sztokholmu.

Lotów czarterowych z Gdańska w styczniu tego roku było o prawie 90 proc. więcej niż rok wcześniej. Najpopularniejsze ciepłe kraje, które na swoje wakacje zimą wybierali podróżni, to Egipt i Turcja. W styczniu na wypoczynek poleciało z trójmiejskiego portu ponad 4,5 tysiąca turystów.

Gdańskie lotnisko poinformowało również o otwarciu nowego pirsu. Pierwsi podróżni, którzy przylecieli we wtorek rano z Amsterdamu liniami KLM, skorzystali z nowych wejść do terminalu pasażerskiego. Inwestycja jest nadal realizowana, a prace powinny zakończyć się w ciągu kilku miesięcy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony