Partner serwisu

Garuda Indonesia chce opóźnić odbiory samolotów od Airbusa

Emilia Derewienko 14.07.2020

Garuda Indonesia chce opóźnić odbiory samolotów od Airbusa
fot. Airbus
Indonezyjski narodowy przewoźnik, Garuda Indonesia, prowadzi rozmowy z Airbusem w celu opóźnienia dostaw czterech samolotów, zaplanowanych do odbioru w 2020 roku. Powodem jest pandemia koronawirusa, która ograniczyła podróże lotnicze i niemal zlikwidowała na nie popyt.
– W tym roku powinniśmy otrzymać cztery samoloty Airbusa, ale negocjujemy opóźnienie dostaw – poinformował prezes Garuda Indonesia, Irfan Setiaputra. Garuda ma dziewięć zamówionych szerokokadłubowych Airbusów A330neo, które jeszcze nie zostały dostarczone. Z kolei jego niskokosztowy przewoźnik, Citilink, zamówił 25 sztuk wąskokadłubowego Airbusa A320neo. Europejski producent nie skomentował jak dotąd tej sprawy.

Garuda napotkała trudności finansowe po wybuchu pandemii koronawirusa. Najbardziej dramatycznym skutkiem COVID-19 dla linii był 90-proc. spadek liczby pasażerów w tym okresie. Firma zmuszona była starać się o przedłużenie terminu zapadalności swoich obligacji o wartości 500 mln dolarów i szukać nowych pożyczek rządowych.

Przewoźnik restrukturyzuje również leasing samolotów, dążąc do obniżenia jego cen lub przedłużenia okresu umowy. Ponadto liniom ma zależeć na rozwiązaniu „nieodpowiednich umów". Na restrukturyzację zgodziło się w sumie dwunastu leasingodawców, sześciu odmówiło. Linie są w trakcie negocjacji z trzynastoma innymi lessorami. – Mamy wielu leasingodawców, którzy uziemili nasze samoloty, ponieważ nie jesteśmy w stanie dokonywać płatności – przyznał prezes przewoźnika.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony