Partner serwisu

Gamechanger w Modlinie. Ryanair zamówił ich ponad 200

Redakcja/inf. pras. 19.07.2021

Gamechanger w Modlinie. Ryanair zamówił ich ponad 200
fot. Port Lotniczy Warszawa-Modlin
Na lotnisku Warszawa-Modlin wylądował w poniedziałek (19 lipca) najnowszy boeing 737-8200, jeden z pierwszych samolotów tego typu we flocie Ryanaira.
Tani przewoźnik z Irlandii zamówił 210 tych odrzutowców w konfiguracji 197 miejsc. To o osiem foteli więcej niż mają dotychczasowe maszyny producenta z Chicago.

W lecie 2021 roku dostarczonych zostanie dwanaście samolotów, z czego sześć otrzyma barwy Ryanaira, a sześć linii lotniczych Malta Air.

Nowe samoloty mają przynieść znaczące oszczędności i będą zabierały o cztery procent więcej pasażerów, a zużycie paliwa spadnie o szesnaście procent na miejsce. Boeingi 737-8200 mają także zagwarantować zmniejszenie emisji CO2 i hałasu o około 40 proc. Odrzutowce są wyposażone w nowe ergonomiczne fotele, zapewniające pasażerom większą wygodę.

Niskokosztowiec z Zielonej Wyspy odebrał pierwszego "Gamechangera" w połowie minionego miesiąca. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przewoźnik zrezygnował z użytkowania nazwy MAX. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony