Partner serwisu

Frankfurt zamknął i dostosował pas startowy do uziemionych samolotów Lufthansy

Rafał Dybiński 19.03.2020

Frankfurt zamknął i dostosował pas startowy do uziemionych samolotów Lufthansy
fot. Wikipedia
Port Lotniczy Frankfurt zamknął jeden pas startowy oraz przylegające do niego drogi kołowania. Decyzja władz jednego z głównych lotnisk w Niemczech umożliwi zaparkowanie samolotów Lufthansy, uziemionych z powodu pandemii koronawirusa. 
Zamknięcie przestrzeni powietrznej w krajach Unii Europejskiej i na świecie wymusza na zarządzających portami lotniczymi logistyczne rozwiązania, które ułatwią działania w kryzysowej sytuacji.

Reszta niewykorzystywanych aktualnie do przewozów pasażerskich maszyn Lufthansy znalazła swoje miejsce w porcie lotniczy Berlin-Schoenefeld. Oceniane są również możliwości pod tym względem pozostałych portów na Starym Kontynencie.

Pozostałe pasy lotniska w Hesji są wykorzystywane obecnie do startów i lądowań dla przewozów cargo dla maszyn Airbusa – A330 i A350 oraz Boeingów 747-8.

Port lotniczy Frankfurt obsłużył w minionym roku 70,5 mln pasażerów. Posiada cztery pasy startowe, po dwa z betonu i asfaltu. Trzy o długości 4 km i jeden z drogą o długości 2800 metrów. Jest głównym hubem Lufthansy, Condora, nowego nabytku Polskiej Grupy Lotniczej, i AeroLogic. Dogodny dojazd zapewniają dwie autostrady, a pasażerowie mogą dostać się do dwóch Terminali z pomocą pociągów Regio i S-Bahn. Loty oferowane są do 370 destynacji w 172 krajach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo