Partner serwisu

Frankfurt: Otwarcie Terminalu 3 opóźnione o dwa lata

Emilia Derewienko 10.10.2020

Frankfurt: Otwarcie Terminalu 3 opóźnione o dwa lata
fot. Frankfurt Airport
Port lotniczy we Frankfurcie pierwotnie planował oddanie nowego terminalu do użytku w 2023 roku. Z powodu kryzysu związanego z koronawirusem Terminal 3 zostanie jednak otwarty dwa lata później, w roku 2025 – podaje portal Aerotelegraph.
W maju zarząd grupy Fraport, właściciela lotniska we Frankfurcie, podjął decyzję o kontynuowaniu prac. – Jesteśmy przekonani, że w dłuższej perspektywie ruch lotniczy będzie rósł. Dlatego też prace nad Terminalem 3 trwają pomimo kryzysu związanego z pandemią. Konsekwencjami wstrzymania budowy byłyby ogromne dodatkowe koszty i ryzyko techniczne i strukturalne – stwierdził prezes Fraportu, Stefan Schulte.

W miarę rozwoju wypadków nastąpiła jednak zmiana planu. – Tymczasowe zamknięcie granic w Europie częściowo ograniczyło dostępność materiałów i personelu – powiedział rzecznik operatora lotniska niemieckiej gazecie Echo. Doprowadzi to do opóźnień w poszczególnych fazach budowy, a główny budynek samego terminala zostanie ukończony w 2024 roku.

Otwarcie Terminalu 3 jest stale odkładane – początkowo planowane na 2022 rok, później opóźnione na 2023 rok – podczas gdy obiekt zostanie otwarty w jeszcze późniejszym terminie. – Obecnym naszym celem jest rozpoczęcie działalności na początek sezonu letniego 2025 roku – podkreślił rzecznik Fraportu.

Drugi etap budowy wraz z pirsem G dla tanich linii lotniczych zostanie jednak zakończony wcześniej. Prace budowlane są już bardzo zaawansowane, a ich zakończenie spodziewane jest prawdopodobnie na początku letniego rozkładu lotów 2022. Obiekt ten będzie mógł obsłużyć 5 mln pasażerów rocznie.

Oprócz hali pasażerskiej nowy Terminal 3 składa się z dwóch pirsów i 24 gate’ów. Projekt zapewni dodatkową przepustowość 14 mln pasażerów rocznie i 25 mln po pełnej rozbudowie. Obiekt znajduje się około 2,6 km na południe od Terminali 1 i 2. Obecnie trwa budowa linii kolejowej o długości 5,6 km, która połączy trzy terminale.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony