Partner serwisu

Francja wystawia na aukcję dwa Airbusy A340

Emilia Derewienko 15.12.2020

Francja wystawia na aukcję dwa Airbusy A340
fot. Wikimedia
Francuskie siły powietrzne Armée de l’air sprzedadzą na aukcji dwa Airbusy A340. Oferty będą przyjmowane do 22 grudnia. Cena wywoławcza obu samolotów jest jednak dość skromna.
W maju 2006 roku Armée de l’air przejęły dwa Airbusy A340-200 od Austrian Airlines. Maszyny zmieniły tablice rejestracyjne z OE-LAG na F-RAJA oraz z OE-LAH na F-RAJB. Były używane w jednostce 3/60 Estérel, porównywalnej z niemiecką gotowością lotniczą. Pod koniec stycznia 2020 roku jeden z tych samolotów przywiózł Francuzów do kraju z ogarniętego wówczas epidemią koronawirusa Wuhan.

Jednak te zasłużone, czterosilnikowe odrzutowce mają już prawie 26 lat, a Francja stawia na nowsze Airbusy A330-200. I tak jeden z samolotów, który wcześniej latał dla kolumbijskich linii lotniczych Avianca, został zauważony w październiku w nowym malowaniu. Pod koniec listopada Army de l'air oficjalnie zaprezentowało samolot A330 w swojej flocie. Dwa kolejne Airbusy A330 dołączą do francuskich sił powietrznych w grudniu i w nowym roku.

Ministerstwo Obrony Francji poinformowało, że Airbus A340 zostanie zastąpiony przez Airbusa A330 i wycofany z końcem roku. Dwie maszyny z około 70 tys. godzin nalotu zostały wystawione na sprzedaż na rządowej aukcji. Cena wywoławcza każdego Airbusa A340 wynosi około… 80 tys. euro. Aukcja potrwa do 22 grudnia, a samoloty należy odebrać w Paryżu. Jest też jeden warunek: o udział w aukcji mogą ubiegać się wyłącznie firmy i osoby z branży lotniczej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony