Partner serwisu

Flyr mają już panią prezes i planują loty do znanych miast Europy

Rafał Dybiński 22.01.2021

Flyr mają już panią prezes i planują loty do znanych miast Europy
fot. Flyr
Norweskie linie lotnicze Flyr zatrudniły już 30 pełnoetatowych pracowników i powołały na stanowisko prezesa Tonje Wikstroem Frislid, byłą wiceprezes Norwegian Air. Nowy nordycki przewoźnik planuje uruchomienie krajowych połączeń w pierwszej połowie bieżącego roku – donosi "Forbes".
Sieć planowanych tras Flyr docelowo obejmie Norwegię i znane destynacje na terenie Europy. Kluczową częścią strategii przewoźnika będzie aplikacja, za pomocą której będą dokonywane wszystkie rezerwacje i ewentualne korekty. – Nazwa odzwierciedla prostotę biznesu i modelu oraz produkt, który będziemy oferować na rynku. Najlepiej znamy się na lataniu i to jedyna rzecz, którą planujemy robić – podkreślił Erik G. Braathen, biznesmen i założyciel nowej linii lotniczej w Skandynawii.

Braathen nie jest nowicjuszem w branży, bowiem przez dziesięć lat kierował SAFE, linią lotniczą, którą ostatecznie przejął SAS. Później był związany z Norwegian Air, gdzie pracował na różnych stanowiskach, w tym od 2004 do 2009 roku jako prezes zarządu.

Tonje Wikstroem Frislid, który będzie pierwszym prezesem Flyr, również ma za sobą dziesięcioletnie doświadczenie w Norwegian Air, gdzie ostatnio był wiceprezesem. – Budujemy firmę od podstaw, opierając się na bogatym doświadczeniu i modelu biznesowym dostosowanym do przyszłości – zaznaczyła Wikstroem Frislid.

Lotniczy rynek w Norwegii był dotychczas zdominowany przez SAS i Norwegian Air. Mniejsze porty regionalne obsługiwały Wideroe. Góry i fiordy sprawiają, że latania między miastami w większości przypadków jest najszybszą opcją przemieszczania się po kraju.

Flyr będzie konkurować w Norwegii z czterema innymi liniami lotniczymi, jeśli bieżący kryzys, wywołany wirusem COVID-19, przetrwają zmagające się z dużymi kłopotami Norwegian Air. Sieć tras w Norwegii rozbudowuje także Wizz Air, który ogłosił swoje wejście na ten rynek zaledwie kilka godzin po informacji o powstaniu Flyr. Nowy nordycki przewoźnik zobowiązał się korzystać głównie z krajowych pracowników i respektować związki zawodowe w przeciwieństwie do taniej linii lotniczej z Węgier, bojkotowanej nawet przez panią premier Norwegii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony