Partner serwisu

FlyOne uruchomią czwartą trasę i będą konkurencją dla Wizz Air

Rafał Dybiński 27.05.2021

FlyOne uruchomią czwartą trasę i będą konkurencją dla Wizz Air
fot. FlyOne
Mołdawski przewoźnik FlyOne potwierdził plany uruchomienia nowej trasy do Wielkiej Brytanii. To czwarta nowa tegoroczna destynacja linii lotniczych z Kiszyniowa. Wcześniej zainaugurowano rejsy do tureckiego Stambułu, gruzińskiego Batumi oraz holenderskiego Eindhoven.
Stolica Mołdawii zyska od 28 maja bezpośrednie loty do portu Londyn-Luton. Częstotliwość rejsów ustalono na cztery razy w tygodniu. Połączenie będzie realizowane airbusami A320.

Wylot z Kiszyniowa wyznaczono na godz. 20:30 lokalnego czasu. Lądowanie w stolicy Anglii przewidziano na godz. 21:30. Rejs powrotny wystartuje o godz. 22:20 i dotrze do stolicy Mołdawii o godz. 3:30 następnego dnia.

FlyOne wcześniej latały dwa razy w tygodniu do portu Londyn-Southend. Rejsy były jednak realizowane tylko w okresie od lipca 2019 roku do lutego 2020 roku.Na trasie Kiszyniów – Londyn-Luton bezpośrednią konkurencją dla przewoźnika z Mołdawii będzie Wizz Air. Niskokosztowiec z Węgier oferuje jednak codzienne loty. Trzy razy w tygodniu z Kiszyniowa, ale do portu Londyn-Stansted, latają również linie Air Moldova.

Latem FlyOne będzie jeszcze trudniej o klientów, bowiem Wizz Air zwiększy od lipca do dwunastu liczbę rejsów w tygodniu na obsługiwanej trasie. Air Moldova natomiast dodadzą do rozkładu czwarty lot w tygodniu do stolicy Anglii. Oferowanie między Kiszyniowem a Londynem wzrośnie w ten sposób już od 5 lipca do blisko 7500 miejsc. Dwa lata wcześniej, jeszcze przed pandemią, było ich niespełna 6000.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony