Partner serwisu

FlyDubai: Z Krakowa w sierpniu nawet dwa loty dziennie

Mateusz Kieruzal 02.08.2022

FlyDubai: Z Krakowa w sierpniu nawet dwa loty dziennie
fot. Piotr Bożyk
W sierpniu emirackie tanie linie lotnicze FlyDubai zamierzają latać do i z Krakowa nawet dwa razy dziennie. Przewoźnik uzasadnia decyzję o zwiększeniu ilości tygodniowo wykonywanych lotów zwiększonym popytem, na który wpływają wakacyjne urlopy. Linie spodziewają się, że trwający okres letni będzie rekordowy pod względem ilości przewiezionych pasażerów, a także osiągniętych przychodów.
FlyDubai zamierzają wykonywać z Dubaju do Krakowa łącznie 10 rotacji w tygodniu. Do tej pory linie wykonywały pięć lotów tygodniowo, lecz zwiększona liczba rezerwacji spowodowała podjęcie przez przewoźnika decyzji o oferowaniu codziennych rejsów, tak jak przed pandemią koronawirusa. Teraz emirackie linie zdecydowały o dodaniu trzech dodatkowych rejsów w tygodniu. Nowe loty łączące stolicę Małopolski z największym miastem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą realizowane w piątki, soboty i niedziele. Rotacje będą wykonywane boeingami B737-800NG oraz MAX 8. Ten typ samolotu jest przydzielony do realizacji rotacji poranno-południowej.

Duży popyt na loty do Krakowa

Rejsy (FZ1503), piątki, soboty i niedziele, z Dubaju do Krakowa mają zaplanowany wylot na godz. 13:00 czasu lokalnego. Po sześciu godzinach lotu o godz. 17:50 odbywa samolot ląduje w Krakowie. Wyloty rejsów powrotnych do Dubaju (FZ1504) odbywać się będą o godz. 18:50. Boeingi o godz. 02:30 następnego dnia zameldują się z powrotem na międzynarodowym lotnisku w Dubaju.

– Potwierdzamy zwiększenie lotów do Krakowa. Decyzja o nowych lotach spowodowana jest bardzo dużym popytem na rejsy do Dubaju – przekazał redakcji Rynku Lotniczego Ali Smadi, specjalista ds. relacji z mediami FlyDubai. 10 rotacji tygodniowo przewoźnik będzie wykonywał na razie tylko w sierpniu. We wrześniu FlyDubai zmniejszy podaż i powróci do oferowania pięciu lotów w tygodniu. Rejsy będą odbywać się we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele.

Siatka połączeń większa niż przed pandemią

Przewoźnik w okresie wakacyjnym zamierza przewieźć łącznie trzy miliony pasażerów. Według dyrektora generalnego FlyDubai jest to najbardziej ruchliwe lata w historii linii. W okresie letnim zaplanowano średnio odlotów miesięcznie. Sieć połączeń flydubai obejmuje 102 destynacje, co przekracza poziomy sprzed pandemii.

Od lipca do września w sieci flydubai planowanych jest średnio 8500 odlotów miesięcznie, co stanowi wzrost o 43 proc. Podaży liczonej w dostępnych pasażerokilometrach (ASK) w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku. Od 23 czerwca linie rozpoczęły loty do 11 nowych destynacji, w tym: Abhy w Arabii Saudyjskiej, Batumi w Gruzji, Bodrum, Izmiru i Trabzonu w Turcji, Katanii i Pizy we Włoszech, Dubrownika w Chorwacji, Mykonos i Santorini w Grecji oraz Tivatu w Czarnogórze. Aby zaspokoić rosnący popyt, flydubai zwiększył również częstotliwość lotów na popularnych trasach. Więcej rejsów udostępniano do Baku, Belgradu, Budapesztu, Lublany, Malediwów, Pragi, Salzburga, Sarajewa, Tbilisi i Zanzibaru oraz wspomnianego wyżej Krakowa.

– Podczas, gdy światowy sektor lotniczy powoli wychodzi z reperkusji pandemii, widzieliśmy, jak Dubaj, był zdecydowany w swoim podejściu do umożliwienia powrotu do swobodnego przepływu handlu i turystyki. Decyzje podjęte na początku pandemii umożliwiły nam przyspieszenie naszych działań w celu zaspokojenia stłumionego popytu w rekordowym czasie. Nie byłoby to możliwe bez ciężkiej pracy naszych ludzi, wspólnego podejścia kluczowych interesariuszy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz zaufania, jakim nasi pasażerowie obdarzają naszą działalność – powiedział Ghaith Al Ghaith, dyrektor generalny
FlyDubai. – Nasza zwinność i gotowość, silny model biznesowy i zaplanowane dostawy nowych samolotów w tym roku sprawią, że jesteśmy dobrze przygotowani do sprostania wyzwaniom, z którymi cała nasza branża nadal się zmaga – dodał Al Ghaith.

– Priorytetem Kraków Airport jest obecnie jak najszybsze odbudowanie i utrzymanie różnorodnej siatki połączeń. Kierunki takie jak Dubaj czy AbuZabi są bardzo atrakcyjne dla naszych pasażerów. Stanowią one zarówno cel podróży, jak i dają możliwość dalszego zwiedzania Azji, Australii czy Afryki. Zjednoczone Emiraty Arabskie to różnorodne formy wypoczynku, oferują wydarzenia kulturalne, sportowe oraz biznesowe, przyciągając tym samym inwestorów z całego świata. Połączenia z Krakowem, podkreślają także atrakcyjność naszego miasta i regionu oraz ułatwiają Małopolsce budowanie relacji biznesowych z firmami z ZEA - powiedział naszej redakcji Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony