Partner serwisu

Flydubai kontynuują ekspansję w Rosji. Nowa trasa do Czeczenii

Rafał Dybiński 16.12.2020

Flydubai kontynuują ekspansję w Rosji. Nowa trasa do Czeczenii
Fot. flydubai
Linie lotnicze Flydubai uruchomią kolejną trasę do Rosji. Tym razem bezpośrednie połączenie z największym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich zyska Grozny.
Tani przewoźnik z Dubaju będzie latać do stolicy Czeczenii dwa razy w tygodniu. Inaugurację trasy o długości 2198 km zaplanowano na 17 grudnia. Loty do kolejnej destynacji w regionie Kaukazu będą realizowane w niedzielę i czwartki. Wyloty z Dubaju zaplanowano na godz. 22:40, natomiast rejs powrotny wystartuje z Groznego o godz. 2:25 następnego dnia.

Flydubai będą pierwszymi w historii liniami lotniczymi, oferującymi bezpośrednie rejsy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Czeczenii.

Stambuł długo jedynym oknem na świat 

Port lotniczy Grozny obsługiwany jest aktualnie tylko przez dwie linie lotnicze. Pegasus Airlines realizują codzienne połączenie do portu Stambuł-Sabiha Gokcen, natomiast UTair Aviation latają dwa razy w tygodniu do największego lotniska nad Bosforem, czyli portu Stambuł. Przed pandemią rejsy do Czeczenii oferowały również Air Arabia, które dwa razy w tygodniu latały do portu Szardża. Usługa została jednak zawieszona w lutym.

- Jesteśmy zobowiązani, od samego rozpoczęcia działalności w 2009 roku, do otwierania nowych tras na wcześniej nieobsługiwane rynki. Chcemy zapewnić po prostu większej liczbie ludzi możliwość częstszego podróżowania - stwierdził Ghaith Al Ghaith, prezes flydubai. - Wciąż obserwujemy, jak coraz więcej krajów znosi ograniczenia w podróżach międzynarodowych i spodziewamy się wzrostu popytu w okresie ferii zimowych - dodał Al Ghaith.

Dziewiąta trasa do Rosji

Flydubai obsługują rejsy do Rosji od 2010 roku. Tani przewoźnik znad Zatoki Perskiej realizuje aktualnie połączenia z Dubaju do Kazania, Krasnodaru, Machaczkały, Mineralnych Wód, Rostowa nad Donem, Samary, Jekaterynburga oraz do portu Moskwa-Wnukowo.

Grozny będzie więc już dziewiątą trasą linii lotniczych z Bliskiego Wschodu do destynacji w największym państwie świata. - Rosja zawsze była ważna dla działalności Flydubai. Dzięki nowej, bezpośredniej trasie między Dubajem a Groznym, będziemy wspierać handel i turystykę na wcześniej nieobsługiwanym rynku - podsumował Jeyhun Efendi, wiceprezes taniego przewoźnika z Dubaju.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony