Partner serwisu

flydubai: Boeingi 737 MAX powrócą na siatkę połączeń 8 kwietnia

Avgeek 05.04.2021

flydubai: Boeingi 737 MAX powrócą na siatkę połączeń 8 kwietnia
Fot. flydubai
Linie flydubai ogłosiły wczoraj (4 kwietnia), że samoloty boeing 737 MAX powrócą do obsługi pasażerów od 8 kwietnia br. Następuje to po spełnieniu przez linię lotniczą wszystkich wymogów określonych w decyzji bezpieczeństwa wydanej przez regulatora, Główny Urząd Lotnictwa Cywilnego ZEA(GCAA), w celu zapewnienia bezpiecznego powrotu samolotu do służby.
flydubai posiada flotę 14 samolotów Boeing 737 MAX: 11 B737 MAX 8 i trzy B737 MAX 9. Obecnie cztery MAX-y 8 i jeden MAX 9 otrzymały zgodę na powrót do latania, a pozostałych dziewięć samolotów 737 MAX powróci do służby pasażerskiej w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Więcej na temat zgody wydanej przez GCAA w ZEA można przeczytaj w naszym artykule "Boeing 737 MAX z pozwoleniem na loty w kolejnym kraju".

Pierwszym lotem obsługiwanym przez jeden z samolotów 737 MAX przewoźnika będzie połączenie z Dubaju (DXB) do Sijalkot (SKT) w Pakistanie, które obecnie zaplanowane jest na 8 kwietnia br. Od tego dnia samolot będzie obsługiwał także inne połączenia flydubai. Pasażerowie zostaną poinformowani przed podróżą, jeśli ich plan podróży będzie obejmował lot, który będzie obsługiwany przez MAX-a.

- MAX jest integralną częścią floty flydubai i jesteśmy pewni tego samolotu oraz jego możliwości. Chciałbym pochwalić GCAA za ich niestrudzone dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa lotniczego oraz sumienną pracę podjętą przez zespół flydubai w celu zapewnienia bezpiecznego powrotu samolotu 737 MAX do służby pasażerskiej - powiedział Ghaith Al Ghaith, dyrektor generalny flydubai komentując powrót samolotu MAX do obsługi pasażerów.

Boeing 737 MAX zostały uziemiony w marcu 2019 roku. W listopadzie 2020 roku amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wydała dyrektywę zdatności do lotu umożliwiającą przywrócenie boeingów B737 MAX do lotów z pasażerami po wprowadzeniu odpowiednich poprawek. W styczniu Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej wydała analogiczny dokument. PLL LOT rozpoczął już loty testowe. O szczegółach powrotu boeingów 737 MAX przeczytacie w naszym raporcie ZDG TOR.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony