Partner serwisu

FlyArna już z certyfikatem AOC. Linia odebrała pierwszego A320

Avgeek 21.05.2022

FlyArna już z certyfikatem AOC. Linia odebrała pierwszego A320
Fot. Radim Koblížka
Armenian National Interest Fund (ANIF) i Air Arabia Group ujawniły w ostatnich dniach, że FlyArna, nowa linia lotnicza w Armenii, uzyskała certyfikat operatora lotniczego (AOC) oraz odebrała swojego pierwszego airbusa A320.
Nowa narodowa linia będzie działać jako tani przewoźnik, a jej główną bazą będzie międzynarodowy port lotniczy Zvartnots w Erywaniu (EVN). Oczekuje się, że nowy przewoźnik będzie realizował strategiczną wizję szybko rozwijającego się sektora turystycznego Armenii i przyczyni się do wzrostu gospodarczego kraju.

Pierwszy Airbus A320 dla FlyArna, to samolot o rejestracji EK-YRA i numerze MSN 6782, który został wyprodukowany we wrześniu 2015 roku. Jego pierwszym użytkownikiem był indonezyjski Batik Air. Samolot jest dzierżawiony od firmy leasingowej SMBC.

- Dostawa pierwszego A320 dla FlyArna to ważny postęp na drodze do uruchomienia linii lotniczej. Ten krok oznacza również początek nowej ery w rozwoju sektora lotniczego Armenii, który nie tylko przyczyni się do wzrostu gospodarczego kraju, ale również zapewni niezawodne i niedrogie podróże dla jego mieszkańców - powiedział Adel Al Ali, szef Air Arabia Group.

Marka nowej linii

Nazwa marki "Arna" wywodzi się od oficjalnej nazwy firmy "Armenian National Airlines", gdzie "AR" pochodzi od Armenian, "N" od National, a "A" od Airlines. Nazwę FlyArna, wybraną w wyniku publicznego konkursu, uznano za najbardziej integrującą i odzwierciedlającą ducha spółki joint venture, której celem jest przekształcenie sektora lotniczego w kraju.

- Tożsamość marki Fly Arna jest odzwierciedleniem inspirującego ducha i etosu Armenii. Świadczy o tym zaangażowanie społeczeństwa w wybór nazwy, kolorów użytych do stworzenia tożsamości marki oraz wartości, które Fly Arna będzie promować. Dostawa nowego samolotu to kolejny etap, który przybliża nas do rozpoczęcia lotów - powiedział David Papazian, prezes zarządu ANIF.

Logo i tożsamość marki FlyArna, inspirowane kolorystyką flagi Armenii, zostały zaprojektowane tak, aby odzwierciedlały młodą, nowoczesną i kierującą się wartościami narodową linię lotniczą, która dąży do tego, aby stać się najbardziej dostępną i rozsądną opcją podróży lotniczych w Armenii i poza jej granicami.

O FlyArna i flocie

FlyArna to narodowa linia lotnicza Armenii, będąca spółką joint venture pomiędzy Armeńskim Funduszem Interesów Narodowych (ANIF) i Air Arabia Group. ANIF i Air Arabia Group ogłosiły uruchomienie nowej narodowej linii lotniczej Armenii w lipcu 2021 roku, następnie we wrześniu 2021 roku ujawniły nazwę linii, a w styczniu 2022 roku zaprezentowały nową identyfikację linii. Przewoźnik posiada obecnie swoje kanały w mediach społecznościowych oraz stronę internetową www.flyarna.com.

Flota linii składa się obecnie z jednego samolotu airbus A320 (EK-YRA). Kolejny A320 (EK-YRB) zostanie dodany w najbliższej przyszłości. W tym roku linia chce posiadać cztery airbusy A320. Kolejne samoloty będą również leasingowane od SMBC.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony