Partner serwisu

Flota Wizz Air liczy już 160 samolotów. Nowy A321neo trafi do Rumunii

Redakcja/inf. pras. 22.07.2022

Flota Wizz Air liczy już 160 samolotów. Nowy A321neo trafi do Rumunii
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Wizz Air świętują dostawę 160. airbusa, który będzie wspierać operacje na międzynarodowym lotnisku Henri Coanda w Bukareszcie w Rumunii.
Nowy Airbus A321neo, który dołącza do floty taniego przewoźnika z Węgier, wykorzystuje najnowsze technologie i oferuje znaczące korzyści dla środowiska, przy prawie 50 proc. redukcji emisji hałasu, 20 proc. redukcji zużycia paliwa i 50 proc. redukcji emisji tlenków azotu. Ultranowoczesna i wydajna flota samolotów Wizz Air jest jedną z najmłodszych na świecie, ze średnią wieku 4,74 lat, a nowy samolot umacnia pozycję Wizz Air jako jednych z najbardziej ekologicznych linii lotniczych.

Dostawa potwierdza zaangażowanie Wizz Air w potrojenie wielkości swojej floty do końca dekady. Niskokosztowiec z Europy Środkowo-Wschodniej ma bowiem największy portfel zamówień na ponad 411 najnowocześniejszych samolotów z rodziny Airbus A320, co umożliwi linii dalsze zmniejszenie wpływu na środowisko o 25 proc. na pasażerokilometr do 2030 roku.

– Cieszymy się, że możemy powitać 160. samolot w naszej flocie, co wspiera ambitną strategię Wizz Air, aby do 2030 roku stać się liniami lotniczymi posiadającą 500 airbusów, jednocześnie umacniając
nasze referencje w zakresie zrównoważonego rozwoju. Nasza stale rosnąca flota ultranowoczesnych, wydajnych i zrównoważonych samolotów pozwoli nam obsłużyć większą liczbę pasażerów, umożliwiając im podróże do najbardziej ekscytujących miejsc w Europie i poza nią – podkreśliła Paulina Gosk, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony