Partner serwisu

Firmy DB Schenker i Lufthansa Cargo rozszerzają ofertę transportu lotniczego neutralnego pod względem emisji CO2

Łukasz Malinowski 31.03.2022

Firmy DB Schenker i Lufthansa Cargo rozszerzają ofertę transportu lotniczego neutralnego pod względem emisji CO2
fot. Lufthnasa Cargo
DB Schenker i Lufthansa Cargo podjęły decyzję o przedłużeniu oferty lotów wolnych od paliw kopalnych na trasie pomiędzy Frankfurtem (FRA) i Szanghajem (PVG). Wspólna, ekologiczna oferta będzie kontynuowana co najmniej do października 2022 r.
DB Schenker i Lufthansa Cargo podjęły decyzję o przedłużeniu oferty lotów wolnych od paliw kopalnych na trasie pomiędzy Frankfurtem (FRA) i Szanghajem (PVG). Wspólna, ekologiczna oferta będzie kontynuowana co najmniej do października 2022 r.

Wykorzystanie zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) i dodatkowa kompensacja kosztów produkcji, pozwoli zaoszczędzić kolejne 21 000 ton ekwiwalentu CO2. Od rozpoczęcia współpracy do końca 2020 roku, firmy Lufthansa Cargo i DB Schenker zaoszczędziły już 31 000 ton ekwiwalentu CO2. Tygodniowa rotacja lotów jest nadal jedynym na świecie regularnym czarterem opartym w całości na SAF. 25 marca odbył się setny wspólny lot, neutralny pod względem emisji gazów cieplarnianych.

– Naszą misją jest budowanie przyszłości neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla dla klientów i całego społeczeństwa. Wraz z wieloletnim partnerem, Lufthansa Cargo, będziemy kontynuować ofertę lotów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, a także nasze zaangażowanie finansowe. Paliwa alternatywne pomagają nam urzeczywistniać zmiany, nie jest to tylko wizja przyszłości, to dzieje się już teraz. Chcielibyśmy zaprosić jeszcze więcej klientów, którzy byliby gotowi razem z nami zamienić słowa na czyny – powiedział Thorsten Meincke, członek zarządu Działu Frachtu Lotniczego i Oceanicznego w DB Schenker.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia współpracy z naszym globalnym partnerem DB Schenker. Wspólnie realizujemy całkowicie neutralne pod względem emisji CO2 rotacyjne połączenia pomiędzy Azją i Europą w ramach letniego rozkładu lotów. Firma DB Schenker zobowiązała się już do wykorzystania około 7 500 ton zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) w 2022 r., co stanowi znaczący wkład w dekarbonizację frachtu lotniczego – zaznaczył Ashwin Bhat, dyrektor handlowy Lufthansa Cargo.

DB Schenker i Lufthansa Cargo w listopadzie 2020 r. przeprowadziły pilotaż koncepcji międzykontynentalnych lotów w pełni opartych na SAF między Frankfurtem i Szanghajem. Regularne połączenie czarterowe zostało uruchomione w kwietniu 2021 r. i przedłużone na cały zimowy rozkład. Klienci, którzy skorzystali z tego rozwiązania to szereg globalnych marek, w tym Siemens Healthineers, Mercedes-Benz, ZF, Merck, Nokia i Lenovo.

W przypadku każdego lotu z Frankfurtu do Szanghaju i z powrotem, zapotrzebowanie na 174 ton konwencjonalnego paliwa lotniczego zostanie pokryte przez zakup paliwa SAF, wprowadzonego do systemu tankowania na lotnisku we Frankfurcie. W przeliczeniu na tydzień, w letnim rozkładzie lotów DB Schenker wykorzysta 217 500 litrów SAF. W ten sposób paliwo SAF umożliwi zaoszczędzenie około 520 ton emisji ekwiwalentu CO2 tygodniowo. Ponadto DB Schenker kompensuje kolejne 150 ton emisji ekwiwalentu CO2 generowane podczas transportu i przetwarzania SAF poprzez certyfikowane projekty redukcji emisji dwutlenku węgla. W rezultacie loty towarowe są całkowicie neutralne pod względem emisji CO2. Firma DB Schenker i jej klienci mogą uwzględnić proporcjonalnie emisje CO2 zaoszczędzone dzięki zastosowaniu SAF w swoim śladzie węglowym. Odpowiednie certyfikaty wydają odpowiednio Lufthansa Cargo i DB Schenker.

Setny lot neutralny pod względem gazów cieplarnianych odbył się 25 marca w kierunku zachodnim z Szanghaju do Frankfurtu – oznaczony numerem LH8405 i obsługiwany przez samolot Boeing 777F.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flygskam czyli wstyd przed lataniem
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony