Partner serwisu

Finnair zimą też nie polecą nad Rosją. Będzie i tak 10 tras do Azji

Rafał Dybiński 20.04.2022

Finnair zimą też nie polecą nad Rosją. Będzie i tak 10 tras do Azji
fot. Finnair
Linie lotnicze Finnair zaktualizowały swoją ofertę na sezon zimowy 2022-2023, uwzględniając zamknięcie na dłużej rosyjskiej przestrzeni powietrznej.
Narodowy przewoźnik Finlandii ze swojego głównego węzła w Helsinkach poleci do pięciu miast w Stanach Zjednoczonych i dziesięciu w Azji. Filarem rozkładu będą jednak rejsy do 62 miejsc docelowych w Europie. Nordyckie linie lotnicze zaoferują ponadto bezpośrednie loty do Stanów Zjednoczonych i Tajlandii z portu Sztokholm-Arlanda.

– Cieszymy się z szybkiego ożywienia podróży. Nasz zimowy rozkład zaspokoi potrzeby zarówno osób latających służbowo, jak i rekreacyjnie – podkreślił Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair.

Klasą Premium Economy do Nowego Jorku

Oferta Finnair dotycząca USA obejmuje codzienne rejsy z Helsinek do nowojorskiego portu JFK, cztery loty w tygodniu do Dallas Fort Worth i Chicago O'Hare oraz trzy rejsy w tygodniu do Los Angeles i Miami.
Ponadto z lotniska Sztokholm-Arlanda nordycki przewoźnik poleci trzy razy w tygodniu do nowojorskiego portu JFK, Los Angeles i Miami. Nowa klasa Premium Economy będzie dostępna na wszystkich rejsach ze stolic Finlandii i Szwecji do największego miasta Stanów Zjednoczonych.

Inauguracja Mumbaju i dużo lotów do Tajlandii

Finnair będą kontynuować w Azji codzienne loty do Delhi, Singapuru, Seulu i portu Tokio-Narita. Do nowego miejsca docelowego, czyli Mumbaju, nordycki przewoźnik doleci cztery dni w tygodniu. Ponadto siedem razy w tygodniu dostępny będzie Hongkong, a tylko raz w tygodniu Szanghaj.

Osoby podróżujące w celach wakacyjnych do Tajlandii mogą skorzystać z 14 rejsów w tygodniu do Bangkoku, trzech w tygodniu do Phuket i dwóch w tygodniu do Krabi. Narodowe linie lotnicze Finlandii do Bangkoku i Phuket dolecą także z portu Sztokholm-Arlanda. Obie trasy do Tajlandii ze stolicy Szwecji będą realizowane dwa razy w tygodniu. Blokada rosyjskiej przestrzeni powietrznej uniemożliwia jednak wznowienie rejsów do portów Tokio-Haneda, Nagoi, Osaki i Sapporo.

Dwa razy dziennie w Europie

Europejska oferta Finnair obejmuje około 60 połączeń. Niektóre z nich będę obsługiwane nawet dwa razy dziennie, co jest odpowiedzią na rosnący popyt wśród osób podróżujących zarówno w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych. Nordycki przewoźnik zaoferuje także krajowe loty do Ivalo, Kittilä i Rovaniemi w fińskiej części Laponii, czyli popularnych destynacji, przyciągających nie tylko sympatyków sportów zimowych, ale także miłośników wędkarstwa i obserwatorów wyjątkowej zorzy polarnej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony