Partner serwisu

Finnair zawiesza loty do USA i Indii. Będzie pomoc od fińskiego rządu

Emilia Derewienko 13.03.2020

Finnair zawiesza loty do USA i Indii. Będzie pomoc od fińskiego rządu
fot. Finnair
Po zakazie wlotów obywateli strefy Schengen do Stanów Zjednoczonych, swoje połączenia do USA zawiesił Finnair. Przewoźnik zrezygnował także z lotów do indyjskiego Delhi. Nowe ustalenia wprowadzane są w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Świat chroni się przed koronawirusem, a kolejni przewoźnicy lotniczy wprowadzają zmiany w swoich harmonogramach. Dołącza do nich także Finnair, który w odpowiedzi na ograniczenia transportowe wprowadzone przez USA i Indie, zawiesił loty do tych państw kolejno od 14 marca do 12 kwietnia oraz od 15 marca do 14 kwietnia. Jak zapewnia, przewoźnik uważnie śledzi wszelkie zmiany.

W sumie anulowano loty z i do Miami, Nowego Jorku, Los Angeles, Chicago i Delhi. Ponadto, samoloty Finnair będą kursować jeszcze wcześniej, aby zwozić pasażerów, wracających do Europy.

Przewoźnik zapewnia, że będzie się kontaktował z podróżnymi, którzy mają rezerwację na którykolwiek lot w powyższych terminach. Linie zapewniają również podróżnym bezpłatne przełożenie podróży do 30 listopada 2020 roku bez dodatkowych kosztów, osoby te mogą również ubiegać się o zwrot biletu i zakupionych dodatkowych usług. Linie proszą o cierpliwość w wyjaśnianiu sprawy i przypominają, że dostępność alternatywnych lotów jest obecnie bardzo ograniczona.

Pomoc dla linii lotniczych w tych wyjątkowych okolicznościach zapowiedział już rząd Finlandii. „Koronawirus zasadniczo wpłynął na globalne podróże. Nasz krajowy przewoźnik Finnair znalazł się w tej niezwykłej sytuacji. Fiński rząd będzie aktywnie wspierać Finnair w tym okresie” – napisała na Twitterze Tytti Tuppurainen, minister do spraw europejskich Finlandii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo