Partner serwisu

Finnair wznowi rejsy do Tokio z pominięciem Rosji

Rafał Dybiński 03.03.2022

Finnair wznowi rejsy do Tokio z pominięciem Rosji
fot. Finnair
Linie lotnicze Finnair wznowią od 9 marca rejsy międzykontynentalne do portu Tokio-Narita. Połączenie będzie realizowane cztery razy w tygodniu z Helsinek, omijając rosyjską przestrzeń powietrzną - poinformował w komunikacie nordycki przewoźnik. Lot na Daleki Wschód Azji potrwa około 13 godzin.
– Japonia jest jednym z naszych najważniejszych rynków. Pragniemy nadal oferować bezpieczne i niezawodne połączenia między Helsinkami a Tokio nawet w takiej sytuacji – podkreślił Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair, nawiązując do konsekwencji jakie przyniosła rosyjska inwazja na Ukrainę.

– Japonia jest również ważnym dla nas rynkiem cargo. Takie połączenia lotnicze są potrzebne, aby kontynuować transport ładunków – wyjaśnił Orvér.

Finnair poleci z Helsinek do portu Tokio-Narita cztery razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki, czwartki, piątki i soboty. Wylot z północy Europy zaplanowano o godz. 17:30 czasu lokalnego. Rejsy z Tokio do Helsinek będą obsługiwane w środy, piątki, soboty i niedziele. Wylot z Japonii wyznaczono na godz. 22.40 czasu lokalnego. Bilety są już dostępne na oficjalnej stronie nordyckiego przewoźnika.

Finnair lata już dłuższą trasą z Helsinek, omijającą rosyjską przestrzeń powietrzną, do Bangkoku, Delhi, Singapuru i na Phuket. Oprócz rejsów ze stolicy Finlandii realizowane są również połączenia do Bangkoku i na Phuket ze szwedzkiego portu Sztokholm-Arlanda.

– Nadal analizujemy możliwe alternatywne trasy lotów do Chin i Korei Południowej. Poinformujemy o nich, gdy tylko plany zostaną sfinalizowane – podsumował Orvér.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony