Partner serwisu

Finnair uruchomią trzy dalekie trasy ze Szwecji. Rejsy obsłużą A350

Rafał Dybiński 11.07.2021

Finnair uruchomią trzy dalekie trasy ze Szwecji. Rejsy obsłużą A350
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Finnair uruchomią jesienią trzy nowe długodystansowe trasy z portu Sztokholm-Arlanda. Taki ruch ma pomóc nordyckiemu przewoźnikowi szybciej odbudować się po kryzysie wywołanym COVID-19.
Narodowe linie lotnicze Finlandii realizowały dotychczas międzykontynentalne połączenia tylko z Helsinek. Ten stan rzeczy zmieni się 22 października 2021 roku. Wówczas z portu Sztokholm-Arlanda odleci do Bangkoku po raz pierwszy airbus A350 w malowaniu Finnair.

Na początku trasa między stolicami Szwecji i Tajlandii będzie obsługiwana pięć razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele. Od 28 listopada jest częstotliwość zwiększy się do codziennej aż do 22 kwietnia 2022 roku, na kiedy zaplanowano wstępnie ostatni taki rejs.

A350 w barwach narodowego przewoźnika Finlandii od 23 października bieżącego roku doleci także do Miami. Drugie z długodystansowych połączeń realizowanych z portu Sztokholm-Arlanda będzie dostępne w środy i soboty, a od 29 listopada dodatkowo również w poniedziałek i piątek. Ostatni rejs, podobnie jak w przypadku trasy do Bangkoku, zaplanowano na 22 kwietnia 2022 roku.

Listę międzykontynentalnych destynacji Finnair ze stolicy Szwecji zamknie Phuket. Inaugurację lotów na tajską wyspę wyznaczono na 24 października. Tym razem A350 na początku poleci do Azji jedynie w niedziele. Od 4 listopada rejs na Phuket będzie realizowany również w czwartek, a od 30 listopada dodatkowo we wtorek. Ostatni lot zaplanowano w tym przypadku na 21 kwietnia 2022 roku.

- Cieszymy się, że będziemy mogli zaspokoić potrzeby naszych klientów w Sztokholmie. Tajlandia i Miami należą do najpopularniejszych wakacyjnych destynacji dla Szwedów w sezonie zimowym. Nasze nowe trasy wzmocnią ofertę z sąsiedniego rynku - podkreślił Ole Orvér, CCO Finnair.

Nordycki przewoźnik dysponuje aktualnie flotą 83 samolotów. Szesnaście z nich to szerokokadłubowe A350. Dziewięć nowszych odrzutowców oferuje 46 foteli w klasie biznes oraz 251 miejsc w klasie ekonomicznej. Siedem starszych natomiast posiada 32 fotele w klasie biznes i 304 miejsca w klasie ekonomicznej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony