Partner serwisu

Finnair udostępnią za 65 euro szybkie testy na lotnisku w Helsinkach

Rafał Dybiński 31.07.2021

Finnair udostępnią za 65 euro szybkie testy na lotnisku w Helsinkach
fot. Helsinki Airport
Linie lotnicze Finnair udostępnią od 4 sierpnia możliwość przeprowadzenia szybkiego testu antygenowego w stołecznym porcie lotniczym Vantaa w Helsinkach. Badanie będzie kosztować 65 euro.
Kilka krajów Unii Europejskiej wymaga od podróżnych, aby po przylocie dysponowali negatywnym wynikiem testu na obecność wirusa COVID-19. Narodowy przewoźnik Finlandii z myślą właśnie o takich pasażerach zdecydował się zaproponować nową usługę.

Testami zajmie się Finnair Health Services i będą dostępne w obiekcie przy ulicy Tietotie 9 w pobliżu portu Vantaa. Rezerwację badania można zarezerwować na dedykowanej stronie (finnairtest.mbooking.fi.). Wynik i certyfikat w języku angielskim zostaną dostarczone drogą elektroniczną w ciągu zaledwie dwóch godzin.

– Testy to warunek bezpiecznego podróżowania w wielu krajach. Dlatego muszą być przystępne cenowo, dla każdego, kto pragnie podróżować – podkreślił Kaarlo Karvonen, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Finnair. – Szybki test antygenowy jest dobrym rozwiązaniem dla turystów przybywających do Finlandii. Nasza nowa usługa ułatwi im podróżowanie, ponieważ coraz więcej krajów akceptuje takie rozwiązanie – dodał Karvonen.

Finnair wcześniej zapowiedziały uruchomienie jesienią trzech nowych długodystansowych tras z portu Sztokholm-Arlanda. Taki ruch ma pomóc nordyckiemu przewoźnikowi szybciej odbudować się po kryzysie wywołanym COVID-19. Narodowe linie lotnicze Finlandii realizowały dotychczas międzykontynentalne połączenia tylko z Helsinek. To zmieni się 22 października 2021 roku. Więcej o tym w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo