Partner serwisu

Finnair: Prawie 100 miast w siatce latem 2022 r. Nowe trasy na Hanedę, do Busan i Dallas. Japonia numerem jeden

Avgeek 12.11.2021

Finnair: Prawie 100 miast w siatce latem 2022 r. Nowe trasy na Hanedę, do Busan i Dallas. Japonia numerem jeden
Fot. Airbus Media
Finnair przygotowuje się do dalszego oczekiwanego i stopniowego otwierania się Azji. Finnair otworzy trasy dalekodystansowe do Busan w Korei Południowej, Tokio (drugie lotnisko Haneda) oraz Dallas w USA. Przewoźnik także po raz pierwszy będzie posiadać Sapporo jako letni cel podróży. Więcej samolotów Finnair pojawi się także w Polsce. W sumie linia planuje obsługiwać loty do prawie 100 miast w Azji, Stanach Zjednoczonych i Europie w sezonie letnim S22, który rozpocznie się 27 marca 2022 r.
Jeśli pozwolą na to coraz mniejsze ograniczenia w podróży, Finnair wznowi loty do wszystkich pięciu miast w Japonii, które obsługiwał przed pandemią – Tokio, Osaka, Nagoja, Fukuoka i Sapporo – a także uruchomi nowe połączenie na drugie tokijskie lotnisko - Haneda. W sumie Finnair latem 2022 r. będzie wykonywał do 40 lotów tygodniowo między Helsinkami a Japonią. Finnair lata codziennie do Tokio Narita i Haneda, oferując łącznie 14 lotów tygodniowo do stolicy Japonii. Finnair poleci również codziennie do Nagoi i Osaki, a w czerwcu wprowadzi na trasie do Osaki drugi rejs dziennie. Trasa Finnaira do Sapporo zostanie wprowadzona w sezonie letnim po raz pierwszy z dwoma częstotliwościami tygodniowo, a Fukuoka w południowej Japonii będzie obsługiwana trzy razy w tygodniu.

- Nie możemy się doczekać, aż świat będzie się ponownie otwierał. Przed pandemią Japonia była naszym największym rynkiem poza naszym rodzimym rynkiem w Finlandii i nie możemy się doczekać powrotu do wszystkich naszych pięciu miejsc w Japonii. Otwieramy również nową trasę do Busan w Korei Południowej, demonstrując nasze ciągłe zaangażowanie w oferowanie najlepszych i najbardziej zrównoważonych połączeń między Europą a Azją za pośrednictwem naszego hubu w Helsinkach. Cieszymy się również, że możemy wzmocnić naszą sieć w USA poprzez dodanie Dallas jako nowego miejsca docelowego. Nasi klienci będą mogli cieszyć się doskonałymi połączeniami z innymi miastami w Ameryce Północnej dzięki rozbudowanej sieci naszego partnera, American Airlines — mówi Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair.

Finnair chce połączyć pasażerów z kluczowymi azjatyckimi megamiastami, posiadając codzienne loty do Szanghaju, Hongkongu, Seulu, Singapuru i Bangkoku. Od czerwca linie Finnair zaoferują codzienne loty do Delhi. Nowa trasa Busan w Korei Południowej zostanie uruchomiona w marcu 2022 r. z trzema lotami tygodniowo.

W Ameryce Północnej Finnair poleci do Chicago, Los Angeles i Nowego Jorku oraz otworzy nową trasę do Dallas. To ostatnie miasto zostanie dodane do siatki połączeń już 7 lutego 2022 r. i będzie obsługiwane cztery razy w tygodniu, z doskonałymi połączeniami partnerskiej linii Finnair, American Airlines.

Wraz ze wzrostem ruchu dalekodystansowego Finnair wzmocni również swoją europejską sieć z Helsinek, zapewniając płynne połączenia z ponad 70 europejskimi miastami, w tym z nowymi trasami do Zagrzebia i Larnaki. Finnair zaoferuje dwa razy dziennie loty do takich miast jak Amsterdam, Düsseldorf, Hamburg, Wiedeń, Zurych, Gdańsk czy Mediolan, a nawet więcej lotów dziennie do Paryża, Londynu, Berlina, Warszawy, Brukseli, Petersburga, a także do miast skandynawskich i bałtyckich. Do trzeciego polskiego miasta w siatce połączeń Finnaira - Krakowa - polecimy raz dziennie.

Warto także dodać, że lotnisko w Helsinkach rozbudowuje się o nowe wejście do Terminalu 2, halę przylotów i centrum podróży z nowymi rozwiązaniami parkingowymi i transportem publicznym, które zostaną otwarte w grudniu 2021 r., a latem 2022 r. zostanie otwarta nowa strefa kontroli bezpieczeństwa i odpraw. Rozbudowa lotniska dodatkowo wspiera obsługę klientów Finnair, zapewniając płynne i niezawodne transfery w Helsinkach.

- Z niecierpliwością czekamy na możliwość obsługi większej liczby pasażerów w bardziej osobisty sposób. Nie mogę się również doczekać, aby w nadchodzących tygodniach poinformować Państwa o kilku dodatkowych kierunkach i trasach – podsumował Ole Orvér.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony