Partner serwisu

Finnair powraca do Gdańska i Krakowa. Warszawa dwa razy dziennie

Avgeek 18.09.2021

Finnair powraca do Gdańska i Krakowa. Warszawa dwa razy dziennie
fot. Piotr Bożyk
Linie Finnair ogłosiły powroty oraz zwiększenie częstotliwości na wielu trasach w sezonie zima 2021/2022, które były obsługiwane przed wybuchem pandemii koronawirusa. Fińskie linie powrócą do polskich miasta - Gdańska i Krakowa, a także zwiększą liczbę połączeń do Warszawy.
Powrót do Krakowa zaplanowano na 2 listopada. W sezonie zimowym 2021/22 połączenie do Helsinek będzie obsługiwane cztery razy w tygodniu: we wtorki, środy, piątki i soboty na pokładach airbusów z rodziny A320. Trasa do Helsinek to jedyna szansa dla krakowskich pasażerów na odkrycie Finlandii. Przed pandemią Wizz Air oferował jeszcze loty do Turku. Jednak rotacja ta na pewno nie wróci do letniego rozkładu lotów.

– Wspólnie z przewoźnikiem będziemy sukcesywnie odbudowywać ruch pasażerski na tej trasie, co wpłynie korzystanie m.in. na wzmocnienie kontaktów między regionami, będzie również okazją do odwiedzenia Krakowa i Małopolski przez mieszkańców Finlandii - skomentował zapowiedź fińskiego przewoźnika prezes zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek.

Natomiast rejsy do Gdańska powrócą od 1 listopada br. Z Trójmiasta do stolicy Finlandii loty będą wykonywane cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki oraz soboty. Do Helsinek polecimy na pokładach ATR-ów 72-500.

Obecnie jedynym obsługiwanym przez fińskiego narodowego przewoźnika połączeniem do i z Polski jest trasa Warszawa – Helsinki, na której loty są wykonywane codziennie. W sezonie zimowym 2021/22 na tej trasie polecimy dwa razy dziennie. Rejsy będą wykonywane rano i wieczorem, a do Helsinek będzie można polecieć na pokładach ATR-ów 72 i embraerów E190.  Wszystkie wspomniane rejsy są już dostępne do rezerwacji na stronie internetowej przewoźnika.

Warto także dodać, że Finnair uruchomi w najbliższym sezonie zimowym ze swojej nowej bazy na lotnisku Sztokholm-Arlanda dwie kolejne trasy dalekodystansowe do Ameryki Północnej (Los Angeles i Nowym Jork). Nowe kierunki będą uzupełnieniem oferowanych już rejsów ze stolicy Szwecji do Miami, Bangkoku oraz na wyspę Phuket.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony