Partner serwisu

Finnair: Ponad 907 tys. pasażerów w czerwcu. Wzrosty mimo zakłóceń i utrudnień w Azji

Rafał Dybiński 07.07.2022

Finnair: Ponad 907 tys. pasażerów w czerwcu. Wzrosty mimo zakłóceń i utrudnień w Azji
fot. Finnair
Linie lotnicze Finnair przewiozły w czerwcu bieżącego roku 907 300 pasażerów - poinformował nordycki przewoźnik w oficjalnym komunikacie.
Wynik uzyskany w szóstym miesiącu 2022 roku jest o 609,4 proc. wyższy od osiągniętego w tym samym okresie ubiegłego roku. W porównaniu z majem bieżącego roku jest natomiast lepszy o 16,6 proc.

Linie lotnicze z północy Europy zaznaczają w sprawozdaniu, że nadal wpływ na jej wyniki ma pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, co jest szczególnie widoczne w statystykach tras na Daleki Wschód Azji. Ponadto odczuwalne jest zamknięcie rosyjskiej przestrzeni powietrznej, które najbardziej uderzyło w połączenia do miast w Japonii.

Oferowanie narodowego przewoźnika Finlandii wzrosło o 352 proc. w odniesieniu do czerwca ubiegłego roku, a także o dwa proc. w porównaniu z majem bieżącego roku. Najmocniej wzrosło na trasach europejskich (521,7 proc. na plusie rok do roku) oraz do Ameryki Północnej (508,5 proc. na plusie rok do roku), a najmniej w przypadku połączeń do Azji (163,2 proc. rok do roku) oraz co ciekawe krajowych (150,6 proc. na plusie rok do roku).

Przychody mierzone w pasażerokilometrach (RPK) były wyższe aż o 941,7 proc. w stosunku do czerwca ubiegłego roku oraz o 31,5 proc. w odniesieniu do maja bieżącego roku. Wskaźnik wypełnienia samolotów wzrósł o 45,1 proc. w porównaniu do czerwca ubiegłego roku oraz o 17,9 proc. w stosunku do maja bieżącego roku, osiągając poziom 79,8 proc.

Finnair zrealizowały w czerwcu 2022 roku średnio 255 lotów dziennie, wliczając rejsy cargo. Liczba operacji lotniczych była wyższa o 214,8 proc. w odniesieniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku, ale o 2,3 proc. niższa w porównaniu z majem bieżącego roku. Wolumen przewiezionego frachtu wzrósł rok do roku o 185,9 proc. oraz o 10,1 proc. miesiąc do miesiąca.

Punktualność odrzutowców nordyckiego przewoźnika spadła w czerwcu do poziomu 72,8 proc. Przed rokiem w tym samym okresie osiągnęła pułap 87,9 proc. Linie lotnicze z północy Europy tłumaczą się jednak licznymi zakłóceniami w europejskim ruchu powietrznym w ostatnich tygodniach, spowodowanymi nadmiernym popytem oraz niedoborem personelu w portach lotniczych, a także strajkami.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony