Partner serwisu

Finnair oferuje swoim pasażerom ubezpieczenie od koronawirusa

Emilia Derewienko 04.11.2020

Finnair oferuje swoim pasażerom ubezpieczenie od koronawirusa
fot. Finnair
Linie Finnair proponują swoim pasażerom, wylatującym z tego kraju po raz pierwszy, bezpłatne ubezpieczenie od COVID-19. Objęci nim mogą zostać wszyscy, których rejsy odbędą się w okresie od 3 listopada 2020 do 31 marca 2021 roku.
Nowe ubezpieczenie, Finnair Corona Cover, jest bezpłatne dla klientów Finnair, którzy rezerwowali bilety za pośrednictwem kanałów sprzedaży linii i dotyczy lotów międzynarodowych, startujących z Finlandii. Oznacza to, że każdy pasażer, który zachoruje na koronawirusa w miejscu docelowym, może ubiegać się o zwrot kosztów leczenia i kwarantanny. Ochrona jest uzupełnieniem własnego ubezpieczenia podróżnego.

Finnair Corona Cover obejmuje:

  • Koszty leczenia i repatriacji (transportu medycznego) związane z COVID-19 do 50 tys. euro, np. na pobyt w szpitalu lub wizyty u lekarza;
  • Koszt testu na koronawirusa, jeśli wynik jest pozytywny;
  • Dodatkowe koszty kwarantanny, wynikające z zachorowania na koronawirusa – do 100 euro przez maksymalnie 14 dni – które mogłyby pokryć dodatkowe noclegi;
  • Nowy lot powrotny do Finlandii, jeśli pierwotny lot zostanie pominięty z powodu choroby związanej z koronawirusem.

Ubezpieczenie obowiązuje we wszystkich lokalizacjach zagranicznych, bez dodatkowych opłat. Klienci nie muszą samodzielnie płacić za leczenie, ani ponosić jakiegokolwiek ryzyka związanego z kosztami. Usługa jest świadczona klientom linii Finnair przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, także za pośrednictwem anglojęzycznych agentów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo