Partner serwisu

Finnair: Flota ATR zostanie wyposażona w filtry HEPA

Rafał Dybiński 20.05.2021

Finnair: Flota ATR zostanie wyposażona w filtry HEPA
fot. Finnair
Finnair jako jedne z pierwszych linii lotniczych na świecie zainstaluje filtry powietrza HEPA w całej swojej flocie turbośmigłowców ATR - poinformowano w oficjalnym komunikacie narodowego przewoźnika powietrznego Finlandii.
System HEPA to najskuteczniejsza technologia oczyszczania powietrza. Filtracja cząstek stałych usuwa kurz, alergeny, bakterie oraz wirusy zgromadzone w kabinie ze skutecznością aż 99,97 proc. Airbusy i Embraery linii Finnair są już wyposażone w filtry HEPA.

Koniec instalacji na początku 2022 roku

Niebawem zyska je również flota turbośmigłowych ATR, których we flocie narodowego przewoźnika Finlandii jest tuzin. Samoloty wykorzystywane są głównie na krótkich trasach krajowych i regionalnych. Instalacja filtrów HEPA we flocie ATR rozpocznie się w czerwcu i zakończy na początku 2022 roku.

– Dbanie o zdrowie oraz bezpieczeństwo naszych klientów i personelu jest zawsze naszym najwyższym priorytetem. Wyposażając w filtry HEPA naszą flotę ATR będziemy dalej podnosić poziom higieny w naszych samolotach z już i tak wysokiego standardu – nie kryje satysfakcji Juha Ojala, wiceprezes Finnair Technical Operations.

– Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia załóg i pasażerów naszych samolotów, a jakość powietrza w kabinie zawsze była priorytetem. Cieszymy się, że dzięki filtrom HEPA podnieśliśmy jeszcze bardziej poziom bezpieczeństwa – dodał Stéphane Viala, SVP Engineering w ATR.

Skuteczna wentylacja zmniejsza ryzyko infekcji

Dzięki wydajnej wentylacji i filtrowaniu powietrza samoloty są mało prawdopodobnym miejscem do łapania wirusów. Świeże powietrze jest dostarczane co trzy minuty z poziomu schowków nad głowami pasażerów i wysysane przy podłodze, co oznacza, że ​​nie ma poziomego przepływu powietrza w kabinie. Ryzyko infekcji podczas lotu można jednak dodatkowo zmniejszyć dzięki dodatkowym środkom bezpieczeństwa.

Finnair wymaga, aby wszyscy pasażerowie w wieku powyżej siedmiu lat nosili maseczki zasłaniające usta i nos. Wprowadzono również kilka zmian w usługach pokładowych, których celem jest ograniczenie kontaktów między personelem pokładowym a klientami, a także niepotrzebnego przemieszczania się w kabinie. Ponadto władze w wielu krajach wymagają obecnie od podróżnych negatywnego wyniku testu na koronawirusa jeszcze przed podróżą.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony